-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Természetfotó és vers kiállítás az Alba Plázában
A JÖVÕ+ FESZTIVÁL keretein belül, a székesfehérvári Városi Természetbarát Szövetség támogatásával, „Mozdulatlan pillanat a gondolat tükrében” című természetfotó és vers kiállítás nyílt az Alba Plázában. Kisné Laczkó Mónika fotós és Kis Szabolcs író székesfehérvári alkotók tárlata a fesztivállal egy időben látható. A kiállítás megnyitóján Várkonyi Gábor, festőművész és Asbóth Katalin, a természetbarát szövetség elnöke mondott beszédet május 18-án.
2012.05.18. 17:44 |
A JÖVÕ+ FESZTIVÁL keretein belül, a székesfehérvári Városi Természetbarát Szövetség támogatásával, „Mozdulatlan pillanat a gondolat tükrében” című természetfotó és vers kiállítás nyílt az Alba Plázában. Kisné Laczkó Mónika fotós és Kis Szabolcs író székesfehérvári alkotók tárlata a fesztivállal egy időben látható. A kiállítás megnyitóján Várkonyi Gábor, festőművész és Asbóth Katalin, a természetbarát szövetség elnöke mondott beszédet május 18-án.
A fotók, versek középpontjában a természet és az emberi érzelmek, gondolatok állnak. Az alkotók az összhatásra törekedtek és a „természetszerető” gondolkodásra motiválják a látogatót. Az alkotó páros szerint az ember csak a természetben tud kiteljesedni, harmóniában élni. A szervezők remélik, hogy a kiállítás megtekintése segítene abban, hogy többen közeledjenek a természethez. Egy környezetvédelmi, dokumentatív jellegű kisebb fotó kiállítás is helyett kap Kisné Laczkó Mónika munkáiból. A Városi Természetbarát Szövetség célja a tárlattaz az, hogy a jövő generációja is megtanulja megbecsülni, értékelni és fenntartani a természet kincseit.