-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Teltház volt a Leonardo Jam nyílvános lemezfelvételén
A Leonardo Jam együttes nyilvános lemezfelvételt tartott péntek este a Szabadművelődés Házában. A koncertre rengetegen voltak kíváncsiak, a közönség több generációt is átfogott, hiszen kisgyerekek, tinédzserek, középkorúak és nyugdíjasok egyaránt hallgatták Pinke Miklós együttesének zenéjét. A csapat a lemezre ismertebb számait játszotta fel, de volt néhány olyan nóta is, ami a zenekar törzsközönségének is teljesen új volt. Az együttest kétszer tapsolta vissza a közönség a színpadra.
A Leonardo Jam együttes nyilvános lemezfelvételt tartott péntek este a Szabadművelődés Házában. A koncertre rengetegen voltak kíváncsiak, a közönség több generációt is átfogott, hiszen kisgyerekek, tinédzserek, középkorúak és nyugdíjasok egyaránt hallgatták Pinke Miklós együttesének zenéjét. Az együttes a lemezre ismertebb számait játszotta fel, de volt néhány olyan nóta is, ami a zenekar törzsközönségének is teljesen új volt. Az együttest kétszer tapsolta vissza a közönség a színpadra.
A Leonardo Jam zenekar története már jó pár évre nyúlik vissza. Az akkor még a Tóparti Gimnáziumban tanító Pinke Miklós elkezdett "komolyabban" dobolni és összeverbuválta régi tanítványait és fehérvári művészeket, hogy alkossanak egy zenekart. A kezdeményezés sikeres volt, hiszen a zenekar azóta kibővült és már nem csak instrumentális számokat játszanak, hanem elgondolkodtató szövegekkel fűszerezett nótákat. Az idő során az együttes a stílusában uralkodó lett Fehérváron, aminek az oka az is, lehet, hogy csak ők játszanak Balkáni- lakodalmas- jazzrockot városunkban. A koncertjeik persze mindig nagy tömeget mozgatnak, meg és ha technikailag nem is mindig tökéletes a koncert a közönséget biztosan felvidítják.
A lemezfelvétel apropójával is megtöltötték a Szabadművelődés Háza auláját és a közönség is egyre vidámabb lett és sokan a végére táncra is perdültek a zene hallatán. A Felvétel végén a közönség először azt követelte, hogy játsszák el újra az anyaméh című számot, majd még kétszer tapsolták vissza az együttest. A koncert végeztével pedig a zenekar leült a közönség közé és pár üveg sör mellett kellemesen beszélgettek...