Teltház a Méhkasaula lengyel estjén a Szabadművházban

 A hideg idő ellenére zsúfolásig megtelt a Szabadművelődés Háza a MéhkasAula Lengyel estjének idejére. A tematikus est során képekkel, plakátokkal, filmmel és zenével idézték fel a múlt és jelen Lengyelországát, Krakkóját. A szervezők szerint az utóbbi évben ez volt a legtöbb látogatót számláló rendezvényük. A hangulatot a szervezők egy gasztronómiai élménnyel is fokozták, hiszen aki éhes volt az megkóstolhatta a hagyományos lengyel húsos káposztát. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.11.22. 12:00 |

 A hideg idő ellenére zsúfolásig megtelt a Szabadművelődés Háza a MéhkasAula Lengyel estjének idejére. A tematikus est során képekkel, plakátokkal, filmmel és zenével idézték fel a múlt és jelen Lengyelországát, Krakkóját. A szervezők szerint az utóbbi évben ez volt a legtöbb látogatót számláló rendezvényük. A hangulatot a szervezők egy gasztronómiai élménnyel is fokozták, hiszen aki éhes volt az megkóstolhatta a hagyományos lengyel húsos káposztát.  (Tekintse meg képgalériánkat!)

 A kezdéskor még nem voltak túl sokan a MéhkasAula első külföldi tematikus estjén. -A szervezet először nyitott külföld felé és első alkalommal invitált külföldi előadót az „aulába”.- A szervezők is némi csuszásban voltak és a feszültségüket csak fokozta, hogy a kint tomboló hideg miatt esetleg kevesebben jönnek el. A programot Groó Diána nagyjátékfilmje a Csoda Krakkóban indította és a film alatt egyre többen lettek. A mozi felétől pedig a színház terembe nem is nagyon fért be több ember. A szervezők ez idő alatt a 80-as évek lengyel Jazz jamboriainak plakátjai közül válogattak, ami elmondásuk szerint napjainkban is példaértékű lehet.
 A film és a koncert között a Penguine Sound System szórakoztatta a közönséget régi lengyel jazz bakelitekkel. A beállás alatt már ülő helyet lehetetlen volt találni a Szabadművház aulájában és a koncert kezdetén már egy négyzetméternyi hely nem volt. Akik végig állták a koncertet, azok is azt mondták a végén, hogy megérte állni.
 A Lengyel Õszibarack együttes igazi elektro underground zenét játszott. Az együttes motorja elektronikus hangszerekkel adta az alapot a többi zenésznek, akik basszusgitár és dobjátékukkal egy kerek egésszé egészítették ki azt. Sokaknak ez önmagában elég lett volna, de az énekeslányuk is óriásit alkotott improvizatív hangjával. Patrisia időnként finoman énekelt míg a másik pillanatban teljes torkából üvöltött. Sokan Björkhöz hasonlították. Az elektronikus hangszereken játszó fiú pedig néha saját testének mozgásával irányította a zenét, hiszen magával hozott egy olyan hangszert, amin két antenna a mozgását figyelte és az alapján alakította a hangamagasságot illetve a tempót.
 A közönség kétszer tapsolta vissza az együttest a színpadra és a végén vastapssal búcsúztatták őket.  A buli folytatódott egészen hajnal kettőig. A zene felelős ez idő alatt Dj Chrom volt, aki lengyel bakelitekről válogatott zenéket...

Tekintse meg képgalériánkat!