-
Mohácsy Károly-emlékszám
A Vár folyóirat Jávor Ottó – Mohácsy Károly-emlékszámának bemutatóját tartja a Vörösmarty Társaság június 30-án, kedden 17.00 órától.
2026.06.29. -
Első csütörtök a Prohászkában
Mindenhónap első csütörtöki napján a székváros egyházközségeit a város egy meghatározott, havonta másik templomába várják közös szentórára, szentmisére, mely ebben a hónapban - július 2-án - a Prohászka templomban lesz 18 órakor.
2026.06.29. -
Emlékparki Nyár
Megkezdődött az Emlékparki Nyár programsorozata. Pákozd első vendégei egy kivételes estével köszöntötték a vendégeket.
2026.06.29. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26.
Te rajzolsz, én varrok - életre keltek a rajpályázat alkotásai
A „Te rajzolsz, én varrok” – TRÉV programban résztvevő diákokat köszöntötték ünnepélyes keretek között csütörtökön délután a Bory Jenő Általános Iskolában. Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület és a „Te rajzolsz, én varrok" Egyesület által szervezett programon az iskolások rajzaiból elkészült „készlényeket”, plüss figurákat nyújtották át a fiataloknak.
2015.12.17. 16:09 |
A „Te rajzolsz, én varrok” – TRÉV programban résztvevő diákokat köszöntötték ünnepélyes keretek között csütörtökön délután a Bory Jenő Általános Iskolában. Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület és a „Te rajzolsz, én varrok" Egyesület által szervezett programon az iskolások rajzaiból elkészült „készlényeket”, plüss figurákat nyújtották át a fiataloknak.

A „Te rajzolsz, én varrok” Egyesület 2012 tavaszán alakult meg. Egy csapatnyi önkéntes jókedvcsináló elhatározta, hogy a szülők által beküldött gyermekrajzok alapján kézzel foghatóvá, magukkal hurcolhatóvá és ölelhetővé varázsolja a gyermeki fantázia szülötteit. A felhívást várakozáson felüli siker követte. Az alkotócsoport postaládáját szívvel, lélekkel, kreativitással teli rajzok özönlötték el, ami újra és újra meglódította a tagok fantáziáját.

Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület (ARISZ) a „Te rajzolsz, én varrok” Egyesülettel közösen indított programot a Bory Jenő Általános Iskola 4. osztályos tanulói részére. A csütörtök délutáni eseményen összesen tizennyolc tanuló vehette át a rajza alapján elkészített életnagyságú „készlényét”. A programban semmilyen megkötés nem szerepelt, abszolút a gyerekek kreativitására bízták a rajzok elkészítését. A gyerekek két hétig csinosíthatták rajzukat, majd a "Te rajzolsz, én varrok!" alkotócsoport egy hónap alatt készítette el a mesterműveket. A remekműveket teljes életnagyságban, plüssfiguraként lehet használni, hatalmas örömet okozva ezzel a fiataloknak.

A rendezvényen Sándorfi Gergely, a Székesfehérvári Bory Jenő Általános Iskola igazgatója mondott köszöntőt. „Két civil szervezet, az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, illetve a „Te rajzolsz, én varrok” Egyesület kereste fel az ősz folyamán az iskolát, hogy a gyermekek rajzait ügyes kezű mesteremberek szívesen megvarrnák. Mondanom sem kell, nagyon örültünk a megkeresésnek, mivel hatalmas értéke van ennek a kezdeményezésnek. Ezek a játékok teljes mértékig egyediek, boltban nem megvásárolhatóak. Úgy gondolom, ezek a meglepetések örökké végigkísérik a gyermekek életét.” – mondta Sándorfi Gergely, aki Borbély Annával, a „Te rajzolsz, én varrok” Egyesület képviselőjével közösen adta át az okleveleket a programban résztvevő diákoknak.

Az alkotócsoport nevéhez már több nagyszabású jótékony akció is kapcsolható. Sikerük szakadatlan, pályázatok sora van mögöttük, sőt, 2012-ben elkezdték a hátrányos helyzetű, nehéz sorsú, beteg gyermekek megajándékozását is. Készlénnyel büszkélkedhetnek már a budapesti Menedékház gyerkőcei, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ lakói, Böjte Csaba gyergyószárhegyi árvái, a Kosztyu Alapítvány által támogatott leukémiás gyermekek, valamint a Pető Intézet Csibészke csoportjának tagjai.

Ezt követően a Bory Jenő Általános Iskola óvodások részére meghirdetett rajzpályázatán résztvevő gyermekeknek adták át jól megérdemelt jutalmukat. A csütörtöki esemény az intézmény hagyományos karácsonyi ünnepségével ért véget.