-
Iskolai büfék üzemeltetésre hirdet pályázatot a Tankerületi Központ
A Székesfehérvári Tankerületi Központ pályázatot hirdet a fenntartásában működő oktatási intézmények iskolai büféhelyiségeinek üzemeltetésére. A felhívás olyan vállalkozók számára kínál lehetőséget, akik szívesen dolgoznának fiatalokkal teli, pezsgő környezetben, és fontosnak tartják a minőségi, egészséges étkezés népszerűsítését.
2026.06.09. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.09. -
Fogadóórát tart dr. Kovács Zsoltné
Két helyszínen tart fogadóórát dr. Kovács Zsoltné júniusban. Az önkormányzati képviselő 10-én, szerdán a Vörösmarty Iskolában, 11-én, csütörtökön pedig a Rákóczi Iskolában várja a 2. számú körzetben élőket.
2026.06.09. -
A városi tavak vízutánpótlásáért
Az elmúlt időszak csapadékszegény, aszályos időjárása miatt jelentősen csökkent a Gaja-patakból a Malom-csatornába juttatott víz mennyisége. A kialakult helyzet fokozott figyelmet igényel a város tavainak vízminősége és ökológiai állapota szempontjából is.
2026.06.08.
„Tartsuk be a közös biztonságunkat szolgáló szabályokat!” – kéri Székesfehérvár polgármestere
„A történelmi belváros legtöbb utcáján és terén továbbra is tilos a kerékpározás, a bírság állami jogszabályban meghatározott összege igen súlyos, 47 ezer forint, ezért (is) kérek mindenkit, hogy a szabályokat tartsák be!” – fogalmaz bejegyzésében Székesfehérvár polgármestere, aki a Föld napja kapcsán örömmel jegyzi meg, hogy Fehérváron kiemelkedően sokan választják a környezetbarát közlekedési eszközöket, a kerékpárokat és az elektromos rollereket a mindennapi közlekedéshez.
Ugyanakkor – fűzi hozzá dr. Cser-Palkovics András – fontos hangsúlyozni, hogy a környezet védelme mellett egymás védelme is közös felelősségünk. A szabály betartatását a közterület-felügyelők látják el, azonban az ellenőrzés során nincs mérlegelési joguk a bírság kiszabásában. „Fokozottan kérek tehát mindenkit, hogy tartsuk be a közös biztonságunkat szolgáló szabályokat, és a megfelelő körültekintéssel közlekedve vigyázzunk egymásra!” – zárul a polgármester posztja.