-
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
Vers a parton február 16-án
Újabb állomásához érkezik a Vers a parton című szépirodalmi programsorozat Kozáry Ferenc színművésszel. A február 16-án, hétfőn 18.00 órakor kezdődő eseményen a remény áll a középpontban. A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Szülők és gyerekek - elszakadások és visszautak
Visszatalálunk egymáshoz? annak az előadásnak a címe, amit a Székesfehérvári Waldorf Egyesület szervez január 26-án 17.30 órára a Művészetek Házába. Az előadó pedig nem más, mint a Waldorf-képzés egyik fő szervezője, dr. Vekerdy Tamás pszichológus, író. A szervezők az előadás ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosítanak. Így, aki csöppségével érkezik, az is maximálisan az előadóra tud figyelni.
2017.01.24. 12:44 |
Visszatalálunk egymáshoz? annak az előadásnak a címe, amit a Székesfehérvári Waldorf Egyesület szervez január 26-án 17.30 órára a Művészetek Házába. Az előadó pedig nem más, mint a Waldorf-képzés egyik fő szervezője, dr. Vekerdy Tamás pszichológus, író. A szervezők az előadás ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosítanak. Így, aki csöppségével érkezik, az is maximálisan az előadóra tud figyelni.

„A kamaszkor a második születés kora. Német Waldorf-tanárok erre azt mondták, hogy a kamaszra ki kéne írni: 'átépítés miatt átmenetileg zárva'. A szülőnek ezt ki kell bírnia, 'röpke' 3–8 év, aztán a gyerek visszatér hozzánk, és újra kedves lesz. Szülőként olyannak kell lenni, mint egy jó trénernek, aki elkapja a tornászt, amikor zuhan, de nem fogja végig a nyújtón. A kamaszt csak kamaszkora előtt lehet 'nevelni', de akkor is inkább az őszinte együttélés a fontos. A szülők számára igazi próbatétel a kamaszkor, hiszen meg kell tanulniuk elengedni a gyermeket, el kell fogadniuk, hogy bár igényli a szülők közelségét, ezt nem mutatja ki. Ilyenkor a legtöbb, amit a szülő tehet, hogy elviseli a kamasz jelenlétét, s támogatásáról biztosítja."
A fenti idézet dr. Vekerdy Tamás Facebook-oldalának legfrissebb bejegyzése. A méltán elismert pszichológus, író a magyarországi Waldorf-pedagógia egyik fő hirdetője, az emberközpontú pedagógiai módszer intézményekben való terjesztésének szervezője. A Kiss Árpád- és a Hazám-díjjal kitüntetett egyetemi tanár gondolatait, világnézetét, valamint a szülők és a gyerekek közötti kapcsolatokról, elszakadásokról és visszatalálásokról alkotott véleményét bárki személyesen is megismerheti, aki január 26-án, csütörtökön 17.30 órakor ellátogat a Művészetek Háza színháztermébe, ahol a pszichológus tart előadást.
A Székesfehérvári Waldorf Egyesület által meghirdetett program belépődíja 3500 forint. A szervezők az előadás ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosítanak. Így, aki csöppségével érkezik, az is maximálisan az előadóra tud figyelni, miközben gyermeke felhőtlenül játszhat.