-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
Szombattól változik a Székesfehérvár-Veszprém-Szombathely menetrend
Pályakarbantartás miatt június 18. és 28. között vonatok helyett pótlóbuszok közlekednek Várpalota és Ajka, június 29. és augusztus 28. között pedig Veszprém és Ajka között. A Győr-Veszprém vonal Veszprém és Zirc közötti szakaszán szintén június 18-tól augusztus 28-ig szállítják pótlóbuszok az utasokat két völgyhíd felújítása és pályakarbantartás miatt.
A Veszprém térségét érintő vágányzárak következtében a Budapest és Szombathely, illetve Budapest és Zalaegerszeg között utazóknak, a Székesfehérvár-Veszprém-Szombathely vonal környékén élőknek, a Veszprém-Győr között ingázóknak, a Veszprém felől a Bakonyba kirándulóknak, továbbá a térségből a Balatonra vonattal utazóknak is jelentős változásokra, illetve átszállásokra kell készülniük.
A Székesfehérvár-Veszprém-Szombathely vonalon június 18-tól 28-ig többek között változik a Göcsej, a Bakony és a Citadella InterCity vonatok mentrendje, 20 perccel korábban indulnak a Déli pályaudvarról, ellenkező irányban pedig Várpalotától 20 perccel később Budapest felé.
A Pétfürdőre, Ösküre, Hajmáskérre utazókat a Várpalota-Veszprém viszonylatban közlekedő személyvonati pótlóbuszok szállítják.
A vasúttársaság azoknak, akik átszállás nélkül akarnak közlekedni Budapest és Szombathely között, a Győrön keresztül közlekedő InterCityket javasolja, amelyek a megszokott menetrendhez képest is 45-50 perccel gyorsabban közlekednek a főváros és a vasi megyeszékhely között. Celldömölki és győri átszállással személy-, és InterRégió vonatokkal is el lehet jutni Szombathely térségéből Budapestre és vissza.
A Volánbusz Budapest és Zalaegerszeg között napi 5 pár expresszjárattal közlekedik, illetve a fővárosból Veszprémbe jellemzően óránként indulnak gyorsjáratok.
A vasúttársaság a június 18-tól augusztus 28-ig tartó vágányzár keretében, Veszprém és Herend állomások között mintegy két kilométeren felújítja a töltést és a vasúti pályát, továbbá átépíti Öskün a Fő úti átjárót, és egyéb felújítási és karbantartási munkálatokat végeznek.
