-
Új kiállítás a Pelikán Galériában
Csizik Balázs alkotásaiból nyílik új kiállítás június 18-án a Pelikán Galériában. A „Mit tanulhatunk a fáktól?” című tárlaton a művész aktuális kutatási témáját ismerhetik meg a látogatók. A csütörtökön 18 órakor kezdődő eseményen Szászi József tanár, címerkutató méltatja az alkotót.
2026.06.17. -
(g)ÉNkutatás könyvbemutató
Június 17-én, szerdán 17 órakor kezdődik a Vörösmarty Mihály Könyvtár Olvasótermében Betty Zsoldos (g)ÉNkutatás című könyvének bemutatója. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.17. -
178 évet vártunk a királyra
2021-ben indult az a kutatássorozat, amely arra tett kísérletet, hogy a fehérvári osszáriumban felhalmozott emberi maradványok közül megtalálják a Szűz Mária Bazilika alá eltemetett királyaink valamelyikét.
2026.06.17. -
Egyasszony
A FÜGE és az Orlai Produkciós Iroda együttműködésében Székesfehérváron a Szent István Művelődési Házban is bemutatták azt a monodrámát, amely Péterfy-Novák Éva kötetéből született. Az Egyasszony tragédiája Tenki Réka előadásában került színre.
2026.06.17.
Szőlő, szüret, bor – kiállítás nyílik Stockinger József ex libris gyűjteményéből
Az ex libris grafikai vagy nyomdai eljárással sokszorosított papírlap, egyfajta könyvjegy, melyet a könyv kötéstáblájának belső oldalára ragasztanak.
Alapvető célja, hogy megjelölje a könyv hovatartozását, tulajdonosát, így a legtöbb esetben a birtokos címerét ábrázolja. Stockinger József gyűjteményében mintegy hatezer ex libris és kisgrafika található. A székesfehérvári nyomdász, könyv- és könyvjegygyűjtő, közéleti ember rendszeres kiállítója a városi könyvtáraknak.
Most egy újabb tárlattal mutatkozik be a Vörösmarty Mihály Könyvtár Tolnai utcai Tagkönyvtárában, ahol az őszi időszakhoz kapcsolódóan a Szőlő, szüret, bor témájú kiállítása nyílik meg szeptember 1-jén, pénteken. A különleges darabok szeptember 30-ig az intézmény nyitvatartási idejében láthatóak, a belépés díjtalan.