-
XVI. Zenélő Kultúr Udvar
Az Oskola utca 10. szám alatti, a Városi Képtár – Deák Gyűjteménynek is otthont adó belvárosi lakóház udvara adott otthon a Zenélő Kultúr Udvar programnak. A Fehérvári Polgárok Egyesülete immár XVI. alkalommal szervezte meg ezt a színekben és dallamokban gazdag rendezvényt, amelynek során a színpadon zenészek, énekesek, színjátszók váltották egymást, változatos műsort kínálva a közönségnek.
2026.08.22. -
Fivérek a Díszudvaron
A Székesfehérvári Királyi Napokon péntek este tartották a Fivérek című darab nyilvános főpróbáját. A Matuz János által írt és rendezett, a Szent István uralkodását követő évtizedekről, trónviszályokról szóló előadást az eső miatt félbe kellett szakítani. A Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda Szignum Műhelyének diákszínjátszói a kényszerű szünet után, nehezített körülmények között, de befejezték az előadást.
2026.08.22. -
Kenyérszentelés Kisfaludon
A kenyér az élet, a munka és az összetartozás jelképeként került a középpontba a kisfaludi ünnepségen. Szent István napján a közösség együtt emlékezett az államalapítóra, miközben az új kenyér megáldásával a hagyományok előtt is tisztelegtek.
2026.08.21. -
Kodály Zoltán: Háry János
Nemzeti ünnepünkön a Zichy liget nagyszínpadán mutatták be Kodály Zoltán: Háry János daljátékát. Az örökbecsű mű Szikora János rendezésében, koncertszerű előadásában, a szimfonikus zenekar közreműködésével került színre.
2026.08.21.
Szkeptikusok XVI. Országos Konferenciája Székesfehérváron
Lassan két évtizede annak, hogy a hazai szkeptikusok a tudomány és az értelem nevében próbálnak fellépni az áltudományos nézetek ellen, 1995 óta pedig minden évben összegyűlnek Székesfehérváron, hogy tapasztalatot cseréljenek, megvitassák az aktuális kérdéseket, teendőket. A közönség november 13-án szombaton az adott témák legjobb szakembereitől szerezhet tudományosan megalapozott ismereteket olyan kérdésekről, melyekről ellentmondásos nézetek, vagy hiedelmek keringenek a köztudatban.
2010.11.12. 07:19 |
Lassan két évtizede annak, hogy a hazai szkeptikusok a tudomány és az értelem nevében próbálnak fellépni az áltudományos nézetek ellen, 1995 óta pedig minden évben összegyűlnek Székesfehérváron, hogy tapasztalatot cseréljenek, megvitassák az aktuális kérdéseket, teendőket.
Mivel a felmerülő témák száma egyre növekszik, az idei programban több területről kértünk fel előadókat. A rendezvény nyitott, minden érdeklődőt szeretettel várnak. A közönség az adott témák legjobb szakembereitől szerezhet tudományosan megalapozott ismereteket olyan kérdésekről, melyekről ellentmondásos nézetek, vagy hiedelmek keringenek a köztudatban.
Ladányi Tamás a TWAN magyarországi képviselője: A világ éjszakai arca
Hraskó Gábor a Szkeptikus Társaság elnöke: Európa szkeptikusai Budapesten
Pintér András: Beszámoló a ’TAM London’ nemzetközi szkeptikus találkozóról
Fügedi Ubul a Magyar Állami Földtani Intézet tudományos főmunkatársa:
A vörösiszapról és hatásairól
Meszéna Géza: Mi a baj az újkreacionizmussal?
Mannhardt András pszichológus: Racionalitás és irracionalitás az emberi agyban
Dr. Zacher Gábor toxikológus: Mivel etetnek bennünket?
Honnan hová? – avagy mire számíthat a hazai szkeptikus mozgalom?
Kerekasztal beszélgetés résztvevők: Vágó István, Hraskó Gábor, Dr. Ujvári Sándor
Kételkedem, tehát vagyok – Filmvetítés
2010. november 13. szombat, 10 óra
Szervezi A Szabadművelődés Háza és a Szkeptikus Társaság
Támogatók: Terkán Lajos Ismeretterjesztő Alapítvány, TIT Fejér Megyei Egyesülete
A konferenciát a Galileowebcast élőben közvetíti az interneten a www.aszmh.hu címen.
