-
Több tanya, tarló és erdősáv égett Aba-Belsőbárándnál
Egy lakatlan ház és mellette egy négy négyzetméteres tároló borult lángba egy tanya hátsó részén július 19-én kora este a 63-as főút mellett, Aba-Belsőbárándnál. Az erős szélben a tűz nagyon gyorsan terjedt, és az ingatlan első felében lévő lakóépület, valamint körülötte az aljnövényzet és az udvaron tárolt lom is meggyulladt.
2026.07.20. -
Egy héten belül három ámokfutó
Halmozta a jogsértéseket az az autós, aki a rendőri intézkedés elől menekült a Horvát István utca és a Széchenyi út kereszteződésétől. Végül több rendőri egység összehangolt fellépésének köszönhetően Balatonvilágos térségében elfogták.
2026.07.20. -
Menekülni próbált
Még egy hét sem telt el a legutóbbi székesfehérvári autós menekülés óta, ismét egy olyan sofőr próbálta kivonni magát a rendőri intézkedés alól, aki sem a közlekedési szabályokat, sem mások életét nem tartotta tiszteletben.
2026.07.18. -
„Hősképzés plusz” a mentőállomáson
A nyári szünidőben kibővített Hősképző programmal várja az életmentő hivatás iránt érdeklődő fiatalokat az Országos Mentőszolgálat. Életmentő kiképzés, élményprogram, pályaorientáció – ez a Hősképzés Plusz! A Székesfehérvári Mentőállomáson augusztus 3-án, hétfőn 14 órakor kezdődik a program, amelyre előzetesen kell jelentkezni a czako.attila@mentok.hu email címen.
2026.07.17.
Szerződéses határvadászokat toboroztak Székesfehérváron
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai Székesfehérváron a vasútállomás területén népszerűsítették a határvadász szolgálatot és adtak tájékoztatást a szolgálati ág felépítéséről, a jelentkezés feltételeiről, az elérhető juttatások összegéről, valamint a szolgálatellátás helyszíneiről. A rendőrök ezzel egyidejűleg jelentkezési egységcsomagot adtak át a helyszínen megjelent érdeklődők részére.
2022.10.07. 08:10 |
A képzésekkel kapcsolatban forduljanak bizalommal a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Humánigazgatási Szolgálatához ( 8000 Székesfehérvár, Deák Ferenc u. 2.), a megye valamennyi rendőrkapitányságának, rendőrőrsének munkatársaihoz, illetve a rendőrség honlapján is megtalálnak minden lényeges információt a jelentkezéssel kapcsolatban.
A Legyél Te is Rendőr Facebook oldalon folyamatosan frissülő tartalmak segítik a leendő határvadászokat abban, hogy minél szélesebb körben megismerkedhessenek a határvadász hivatással.