-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Szentmise és jótékonysági est a csángó magyarokért
Harmadik alkalommal érkezett Fehérvárra tanítványaival együtt Nyisztor Ilona, a Magyar Örökség- és Európai Polgári díjjal kitüntetett, világszerte ismert csángó népdalénekes, akinek diákjai ezen a héten Velencén táboroznak. Szerdán a csángó magyarokért mondtak szentmisét a Ciszterci Templomban, majd a Városháza Dísztermében léptek fel a pusztinai csángó vendégek.
2014.07.23. 19:57 |
Harmadik alkalommal érkezett Fehérvárra tanítványaival együtt Nyisztor Ilona, a Magyar Örökség- és Európai Polgári díjjal kitüntetett, világszerte ismert csángó népdalénekes, akinek diákjai ezen a héten Velencén táboroznak. Szerdán a csángó magyarokért mondtak szentmisét a Ciszterci Templomban, majd a Városháza Dísztermében léptek fel a pusztinai csángó vendégek.
A székesfehérvári Önkormányzat velencei ifjúsági táborának utolsó, csángó népzenei turnusában csaknem ötven fehérvári iskolás vakációzik ezen a héten. Hozzájuk csatlakozott a moldvai Pusztináról érkező Nyisztor Ilona csángó népdalénekes és tizenkilenc tanítványa, akik megismertetik népi kultúrájukat, népzenéiket és táncaikat a magyarországi fiatalokkal. Számos programjuk mellett szerdán feledhetetlen zenés, dalos esttel örvendeztették meg a székesfehérvári közönséget a Városháza Dísztermében. A fellépés előtt a felújított Ciszterci templomban mondtak misét a csángó magyarokért.
A városházi fellépés jótékony célokat is szolgált. A közönség tagjai adományaikkal a pusztinai Magyar Házat támogathatták, ahol csángó magyar gyermekek oktatása folyik iskolán kívüli tanórák keretében. Ferenczy Eleonóra - akinek elkötelezettségének köszönhetően a csángó gyerekek idén is ellátogathattak Fehérvárra- elmondta, hogy harmadik alkalommal látják vendégül Fehérváron a csángókat, akikkel életre szóló barátságok alakultak ki az együtt töltött napok során. A kulturális est elején a csángó népzenei turnusban táborozó diákok köszöntötték műsorukkal a vendégeket,majd Brájer Éva alpolgármester mondott köszöntőt.
Székesfehérvár alpolgármestere a Városháza Dísztermében köszöntötte a csángó vendégeket, kiemelve, hogy a XX. század sok veszteséget hozott Magyarországnak és az egyénhez hasonlóan egy ország életében is időt kell adni a gyásznak. "Különféle módon éljük meg a fájdalmat, van aki gyűlölettel, haraggal, van aki megbocsátóbb módon. Egy dologból biztosan tovább tudunk lépni és építkezni, ez pedig a magyar kultúra, amit ismerünk és megpróbáljuk továbbadni gyermekeink számára." - emelte ki Brájer Éva alpolgármester, aki a Székesfehérvár Megyei Jogú Város nevében ajándékot adott át Nyisztor Ilonának.


