-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Szent Márton-napi újbor mustra - Csóbor Balázsé idén a borrend elismerése
„Aki Márton napján újbort nem iszik, igyon az egész évben bármit, mégis szomjazik.” – így köszöntötte Bognár Zoltán nagymester a székesfehérvári Noé - Hegyi Szt. István Borlovagrend évente, hagyományőrző Márton-napi programjának résztvevőit az Öreghegyi Borházban. A „Szt. Márton Bora 2012” cím viselésére feljogosító oklevelet és serleget Székesfehérvár Önkormányzata nevében, Róth Péter alpolgármestertől Csóbor Balázs borász vehette át.
2012.11.09. 07:44 |
„Aki Márton napján újbort nem iszik, igyon az egész évben bármit, mégis szomjazik.” – így köszöntötte Bognár Zoltán nagymester a székesfehérvári Noé - Hegyi Szt. István Borlovagrend évente, hagyományőrző Márton-napi programjának résztvevőit az Öreghegyi Borházban. A „Szt. Márton Bora 2012” cím viselésére feljogosító oklevelet és serleget Székesfehérvár Önkormányzata nevében, Róth Péter alpolgármestertől Csóbor Balázs borász vehette át.
A borlovagok újborok társaságában tették emlékezetessé ezt a jeles eseményt és a tradíciók felélesztésével, a Szt. Márton napi Újbor Ünnep és „Szent Márton Bora” kapcsán megidézték a néphagyományokat illetve a szakmai borprogram során kézzelfogható valósággá tették a kulturális múlt örökségét. Az újborok minőségére vonatkozóan, egyre nagyobb érdeklődés nyilvánul meg. Székesfehérváron nagy lehetőségeket tartogatnak a Borlovagrend fiatal, könnyű, friss és gyümölcsös karakterű újborai melyek egyre korábban kerülnek palackba és a helyi borlovagok poharaiba.
A honi borász és vendéglős társadalom 2000-től újította meg a Szt. Márton nap hagyományainak alapjait, melyet a borlovagrend sikeresen továbbfejlesztett. „Szent Márton az újbor bírája!” mottó jegyében.
Az újbor mustra alkalmával a megmérettetéséhez és szakértői bírálatához a borlovagrend kézműves családi pincészetei palackos mintákkal neveztek. Renner László főborász elmondta, hogy 25 benevezett újborból 19 fehér, 4 rozé illetve 2 vörösbor akadt és kifejezetten ígéretesnek és színvonalasnak ítélte a felhozatalt.

