-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Szent István szobrot avattak az István Király Általános Iskolában
Ünnepélyes keretek között avatták fel Szent István fából készült szobrát az István Király Általános Iskolában. Az ünnepségen részt vett és köszöntőt mondott Brájer Éva alpolgármester és Viza Attila, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője is. A programot a 2013-as Szent István Emlékév keretében rendezték meg. Az szoboravatás mellett a „Szeretlek Székesfehérvár” rajz és reklámfilm pályázat győzteseit is díjazták az István Király Iskolában.
2013.03.13. 12:51 |
Ünnepélyes keretek között avatták fel Szent István fából készült szobrát az István Király Általános Iskolában. Az ünnepségen részt vett és köszöntőt mondott Brájer Éva alpolgármester és Viza Attila, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője is. A programot a 2013-as Szent István Emlékév keretében rendezték meg. Az szoboravatás mellett a „Szeretlek Székesfehérvár” rajz és reklámfilm pályázat győzteseit is díjazták az István Király Iskolában.
„Székesfehérvár városa, mint királyok koronázó és temetkezési helye a magyar államiság születésétől fogva fontos szakrális központ volt. Örömmel és büszkeséggel kísérjük végig azokat az eseményeket, amelyek a Szent István Emlékévhez kapcsolódnak.” - mondta el Krählingné Kovács Tünde, az István Király Általános Iskola igazgatója ünnepi beszédében. Az igazgató kiemelte, hogy Szent István öröksége erkölcsi tartást kell hogy adjon a fehérvári fiataloknak a hétköznapok megpróbáltatásai közepette is.
Brájer Éva alpolgármester köszöntőjében kiemelte, hogy szép vállalást tettek a Szent István Emlékévhez kapcsolódva az iskola osztályai. Az alpolgármester köszönetet mondott István király szellemiségének és a történelmi hagyományok ápolásáért. Brájer Éva elmondta, hogy a „Szeretlek Székesfehérvár” rajz és reklámfilm pályázatra színvonalas alkotások érkeztek. Székesfehérvár alpolgármestere az újonnan elkészült szobor kapcsán gratulált az iskola igazgatójának és a szülői munkaközösségnek.
A szobrot korhű ruhába öltözött hagyományőrzők kíséretében avatták fel az iskola emeleti aulájában, majd ezt követően Viza Attila, a 8. számú választókörzet önkormányzati képviselője adta át az okleveleket a a „Szeretlek Székesfehérvár” rajz és reklámfilm pályázat győzteseinek.