-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Szent István Pozsonyban címmel nyílt kiállítás az Öreghegyi Közösségi Házban
A 14. Aranybulla Művészeti Napok keretében nyílt meg a Szent István Pozsonyban című kiállítás az Öreghegyi Közösségi Házban. A Pozsonyi Műtermek Szabadművészeti Társulásának gyűjteményes tárlata a 2013-as Szent István Emlékévhez kapcsolódik. A kiállítás, amelyet 2010 óta 12 alkalommal mutatták már be a Kárpát - medencében szeptember 29-ig látható.
2013.08.23. 19:25 |
A 14. Aranybulla Művészeti Napok keretében nyílt meg a "Szent István Pozsonyban" című kiállítás az Öreghegyi Közösségi Házban. A Pozsonyi Műtermek Szabadművészeti Társulásának gyűjteményes tárlata a 2013-as Szent István Emlékévhez kapcsolódik. A kiállítás, amelyet 2010 óta 12 alkalommal mutatták már be a Kárpát-medencében szeptember 29-ig látható.
A Szent István Pozsonyban című kiállításon grafikusok, festőművészek, illusztrátorok, szobrászok, keramikusok alkotásait is láthatja a közönség.A kiállítás kurátorát, Kalita Gábor kiemelte, hogy a Pozsonyi Műtermek Szabad Művészeti Társulás által gondozott gyűjtemény főleg olyan szlovákiai magyar hivatásos képzőművészek alkotásait tartalmazza, akik soha nem tagadták meg magyarságukat, keresztény hitüket.
Kalita Gábor elmondta, hogy Pozsonyban, a koronázó városban - mely fölött ma is ott fénylik a Szent Márton Dóm tornyán a magyar királyi korona - számos olyan Szent István emléket őriz, melyek szellemisége megihlette a felvidéki képzőművészeket.A Pozsonyi Műtermek Szabad Művészeti Társulás tagjai munkáikkal már eddig is több olyan témát feldolgozó gyűjtemény – például a Hommage Esterházy János festmény –és grafikai gyűjtemény – összeállításában vettek részt, amelyek mind szakmailag, mind nemzetiségi vonatkozásban – jelentős értéket képviselnek.
Spányi Antal megyéspüspök Szent István alakjáról szólva kiemelte, hogy első királyunk az államalapítással az élet útját választotta a magyar nemzet számára.Immár hagyománnyá vált, hogy a Pozsonyi Műtermek Szabad Művészeti társaság tagjai amellett, hogy egyéni művészi krédójuk feladatait is végzik, hosszú évek óta, rendszeresen rendeznek olyan omázs, vagyis emlékező, emlékőrző kiállításokat, amelyek az elkötelezettség tanúbizonyságai nemzetük, nemzetiségük mellett. Ilyen a Szent István Pozsonyban című kiállítás is, amelyet szeptember 29-ig láthat a fehérvári közönség az Öreghegyi Művelődési Házban.
A kiállító képzőművészek: Bugyács Sándor, Jaksics Ferenc, Kalita Gábor, Kutak Adrienn, Koós István, Könözsi István, Mag Gyula, Nagy József, Nagy Zoltán és Schrantz György.