-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Székesfehérváron nem kell szmogriadót elrendelni
Hétfőn délután összeült a Székesfehérvári Védelmi Bizottság, mivel a helyi mérőállomáson egy nap a határértéket meghaladó szállópor koncentrációt mértek, így a szükséges intézkedéseket tekintették át közösen a szakemberek. Szmogriadó elrendelésére azonban nincs szükség a városban. Kérik továbbá, hogy aki teheti, inkább a tömegközlekedést vegye igénybe és lehetőség szerint csökkentse a gépkocsi-használatot az elkövetkező napokban.
2009.01.12. 14:58 |
Hétfőn délután összeült a Székesfehérvári Védelmi Bizottság, mivel a helyi mérőállomáson egy nap a határértéket meghaladó szállópor koncentrációt mértek, így a szükséges intézkedéseket tekintették át közösen a szakemberek. Szmogriadó elrendelésére azonban nincs szükség a városban.
Az ülést Warvasovszky Tihamér, a helyi védelmi bizottság elnöke hívta össze, ahol először az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatait ismertették. A Közép-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség jelzése alapján a szállópor (PM10) légszennyező anyag koncentrációja január 10-én 101,7 volt, és így kismértékében meghaladta a riasztási küszöbértéket (100 mikrogrammm/köbméter).
A szakemberek elmondása szerint ez nem jellemző, Székesfehérváron általában még a tájékoztatási határértéket sem közelíti meg a szállópor koncentrációja. Két egymást követő napon most sem lépte át a megengedett mennyiséget ez az érték, így szmogriadó elrendelésére nincs szükség.
A város polgármestere azonban a figyelemfelhívás és a megelőzés érdekében ezúton is arra kéri a lakosságot, hogy ne időzzenek hosszasan a szabadban. Különösen fontos ez a gyermekek, az idős emberek és a krónikus légzőszervi betegek esetében. A nagyobb mennyiségben belélegzett szállópor ugyanis tartalmazhat olyan toxikus anyagokat, amik károsítják a légzőszerveket és csökkenthetik a vírusokkal szembeni védekezőképességet.
Kérik továbbá, hogy aki teheti, inkább a tömegközlekedést vegye igénybe és lehetőség szerint csökkentse a gépkocsi-használatot az elkövetkező napokban. A magas mért értékekhez hozzájárul az is, hogy az elmúlt héten sokan széntüzelésű kazánok használatára álltak át. A lakossági fogyasztók mellett a városban működő cégek figyelmét is felhívják arra, hogy csökkentsék károsanyag-kibocsátásukat. Emellett az égetésre vonatkozó rendelet betartását is szigorúan ellenőrzik.
Szmogriadót tehát nem kellett elrendelni, a szakemberek azonban folyamatosan figyelik és értékelik a helyzetet. A további lépéseket a szennyezettségi adatok alakulásától teszik függővé.
Az ülést Warvasovszky Tihamér, a helyi védelmi bizottság elnöke hívta össze, ahol először az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatait ismertették. A Közép-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség jelzése alapján a szállópor (PM10) légszennyező anyag koncentrációja január 10-én 101,7 volt, és így kismértékében meghaladta a riasztási küszöbértéket (100 mikrogrammm/köbméter).
A szakemberek elmondása szerint ez nem jellemző, Székesfehérváron általában még a tájékoztatási határértéket sem közelíti meg a szállópor koncentrációja. Két egymást követő napon most sem lépte át a megengedett mennyiséget ez az érték, így szmogriadó elrendelésére nincs szükség.
A város polgármestere azonban a figyelemfelhívás és a megelőzés érdekében ezúton is arra kéri a lakosságot, hogy ne időzzenek hosszasan a szabadban. Különösen fontos ez a gyermekek, az idős emberek és a krónikus légzőszervi betegek esetében. A nagyobb mennyiségben belélegzett szállópor ugyanis tartalmazhat olyan toxikus anyagokat, amik károsítják a légzőszerveket és csökkenthetik a vírusokkal szembeni védekezőképességet.
Kérik továbbá, hogy aki teheti, inkább a tömegközlekedést vegye igénybe és lehetőség szerint csökkentse a gépkocsi-használatot az elkövetkező napokban. A magas mért értékekhez hozzájárul az is, hogy az elmúlt héten sokan széntüzelésű kazánok használatára álltak át. A lakossági fogyasztók mellett a városban működő cégek figyelmét is felhívják arra, hogy csökkentsék károsanyag-kibocsátásukat. Emellett az égetésre vonatkozó rendelet betartását is szigorúan ellenőrzik.
Szmogriadót tehát nem kellett elrendelni, a szakemberek azonban folyamatosan figyelik és értékelik a helyzetet. A további lépéseket a szennyezettségi adatok alakulásától teszik függővé.