-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Székesfehérváron járt a Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhely kegyszobra
Fehérvárra látogatott a Mátraverebély- Szentkút Nemzeti Zarándokhely kegyszobra. A Mária Szobor szombaton reggel érkezett a Püspöki Palotába, ahol már sokan várták érkezését. A bazilikában koncelebrált püspöki szentmise volt. A zsúfolásig megtelt Székesegyházba sokan jöttek el családostól, hogy Mária oltalmába helyezzék hozzátartozóikat és kérjék közbenjárását imáik meghallgatásához.
2014.03.23. 08:18 |
Székesfehérvárra látogatott a Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Zarándokhely kegyszobra. A Mária Szobor szombaton reggel érkezett a Püspöki Palotába, ahol már sokan várták érkezését. A bazilikában koncelebrált püspöki szentmise volt. A zsúfolásig megtelt Székesegyházba sokan jöttek el családostól, hogy Mária oltalmába helyezzék hozzátartozóikat és kérjék közbenjárását imáik meghallgatásához.
A Mátraverebély-Szentkút nemzeti kegyhely története
A Mátraverebély-Szentkút nemzeti kegyhely története

A fehérvári plébánosok vezetésével a gyóntatások és a zarándokok imája egész nap tartott, majd a nap végén püspöki szentmisével zárult a kegyszobor látogatása. A megyés főpásztor beszédében az anya és gyermeke kapcsolatához hasonlította a Szűzanyához fűződő kapcsolatunkat. "Jézus ránk hagyta Õt, mint Égi Anyát, akinél nyugalmat találunk, aki meghallgatja kérésünket, életünk minden pillanatában." - mondta. Spányi Antal megköszönte a ferences atyáknak, hogy elhozták a szentkúti búcsújáróhely legféltettebb kincsét Fehérvárra, majd hívek a püspök vezetésével felajánló imát mondtak a Mátraverebély-Szentkúti Szűzanyához, kérték Õt nemzetünk megújulásáért, valamint a fiatalokért, a családokért, a papokért és szerzetesékért, hogy megmaradjanak Isten iránti hűségben, elköteleződésben.
Forrás: Székesfehérvári Egyházmegye
Forrás: Székesfehérvári Egyházmegye