-
Pitti Katalin Fehérváron
A húsvét, a tavasz és a béke jegyében vár minden érdeklődőt szerdán ingyenes koncertre a Vörösmarty Társaság. Az esten többek között fellép a Társaság Kórusa, az Ökumenikus Kórus, Pitti Katalin és Schneider-Zaj Ákos, a XVI. Fehérvári Versünnep győztese is.
2026.04.07. -
Krisztus Szent Szege
Egy 19. században készült, díszes „mini oltár”, Krisztus Szent Szege lett áprilisban a Hónap Műtárgya a Szent István Király Múzeumban. Az alkotás ingyenesen megnézhető a Rendház épületben.
2026.04.07. -
Megnyílt Göde Ábel kiállítása
A Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulója, az I. Kovács Jenő emlék-fotópályázaton különdíjat, a Fehérvári Diáknapokon pedig arany minősítést kapott.
2026.04.06. -
Viktória
Hosszú idő után visszatér az operett műfaj a Vörösmarty Színházba. Áprilisban Dolhay Attila és Ferenczy-Nagy Boglárka rendezésében mutatják be Ábrahám Pál: Viktória című művét.
2026.04.03.
Székesfehérvári Királyi Napok 2022 - programajánló podcast
Várják azokat is, akik élvezik a nyár minden pillanatát, főleg, ha jó fúvószene szól a Zichy ligetben, vagy éppen a Városház téren. ÖKK Podcast a Királyi Napokról!
Kíváncsian erednek a történelmi titkok nyomába, vagy szívesen megtanulják a betűszedés, az aranyozás technikáját. Van erejük, hogy saját és nézőtársaik örömére beszínezzék a Bartók Béla teret néhány drótszamár hátán. Szívesen mókáznak a gólyalábasokkal és a város középkorból itt termett lakóival, és van merszük bemenni a jósok sikátorába, ahol kártyavetéssel, hörcsögjóslással ismerhetik meg jövőjüket.
A bátrabb természetűek akár középkori csatában is részt vehetnek, de elméjüket is élezhetik az óriás sakktáblán zajló ütközetben. A nagy forgatagban a parkok, terek a pihenésre, a templomok, szakrális helyszínek az elcsendesülésre adnak lehetőséget. Ha minderre, és még egy kicsit többre is kíváncsiak, akkor nincs más hátra, mint részt venni a Székesfehérvári Királyi Napokon, amelyre mindenkit szeretettel várnak.