-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Székesfehérvár lesz a fenntartója a Szent István Király Múzeumnak és a Vörösmarty Mihály Könyvtárnak
Dorkota Lajos kormánymegbízott, Mátrahalmi Tibor, a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője és Cser-Palkovics András polgármester a Városházán írták alá a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár tulajdonosváltás miatti átadás-átvételére vonatkozó dokumentumokat. Székesfehérvár képviselőtestülete még november 30-án határozott, hogy a város fenntartásába kerül a Szent István Király Múzeum és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár.
2012.12.15. 09:41 |
Dorkota Lajos kormánymegbízott, Mátrahalmi Tibor, a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője és Cser-Palkovics András polgármester a Városházán írták alá a Fejér Megyei Múzeumok Igazgatósága és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár tulajdonosváltás miatti átadás-átvételére vonatkozó dokumentumokat. Székesfehérvár képviselőtestülete még november 30-án határozott, hogy a város fenntartásába kerül a Szent István Király Múzeum és a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár.

A megyei jogú városokban található megyei múzeumok és megyei könyvtárak 2013. január 1-jétől a városok fenntartásába kerülnek. A tagintézmények pedig a működési engedélyükben meghatározott székhely szerint illetékes települési önkormányzatok fenntartása alá tartoznak majd. A Szent István Király Múzeum önálló intézményként működik tovább a Vörösmarty Mihály Könyvtár pedig a városi könyvtárhálózat részévé válik.

Dorkota Lajos kormánymegbízott az aláíráskor kiemelte, hogy egy évvel ezelőtt kerültek a múzeum és a könyvtár a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központhoz, ami a „jó gazda gondosságával” működtette. „Biztos vagyok abban, hogy jó kézbe kerülnek az intézmények, hiszen ismerjük a város gondosságát. A Polgármesteri Hivatal és az Intézményfenntartó Központ dolgozói is nagyon sokat dolgoztak az átadás-átvétellel. Nagyon jól együtt tudtunk működni, hiszen a járások kialakításakor is jó kapcsolat volt a város és a kormányhivatal között. Januártól egy új jó időszak kezdődik a múzeum és a könyvtár életében és biztos vagyok abban, hogy a város is jó gazdája lesz az intézményeknek."
Mátrahalmi Tibor a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője elmondta, hogy a múzeumot és a könyvtárat is fegyelmezett háttérrel adják át Székesfehérvár MJV Önkormányzatának. Egyik intézménynek sincsen kiemelkedő tartozása és fegyelmezett munkavégzés folyik mindegyik helyen. A múzeum 19 kiállító és kutatóhelye közül 9 kerül Székesfehérvárhoz, a többi kistelepülési kiállítóhely pedig a területileg illetékes önkormányzatokhoz kerülnek. A múzeumban összesen 82-en, a könyvtárban pedig 48-an dolgoznak. Szállítói tartozás pedig csak az éppen aktuális közüzemi számlákból adódik.

A megyei jogú városokban található megyei múzeumok és megyei könyvtárak 2013. január 1-jétől a városok fenntartásába kerülnek. A tagintézmények pedig a működési engedélyükben meghatározott székhely szerint illetékes települési önkormányzatok fenntartása alá tartoznak majd. A Szent István Király Múzeum önálló intézményként működik tovább a Vörösmarty Mihály Könyvtár pedig a városi könyvtárhálózat részévé válik.

Dorkota Lajos kormánymegbízott az aláíráskor kiemelte, hogy egy évvel ezelőtt kerültek a múzeum és a könyvtár a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központhoz, ami a „jó gazda gondosságával” működtette. „Biztos vagyok abban, hogy jó kézbe kerülnek az intézmények, hiszen ismerjük a város gondosságát. A Polgármesteri Hivatal és az Intézményfenntartó Központ dolgozói is nagyon sokat dolgoztak az átadás-átvétellel. Nagyon jól együtt tudtunk működni, hiszen a járások kialakításakor is jó kapcsolat volt a város és a kormányhivatal között. Januártól egy új jó időszak kezdődik a múzeum és a könyvtár életében és biztos vagyok abban, hogy a város is jó gazdája lesz az intézményeknek."
Mátrahalmi Tibor a Fejér Megyei Intézményfenntartó Központ vezetője elmondta, hogy a múzeumot és a könyvtárat is fegyelmezett háttérrel adják át Székesfehérvár MJV Önkormányzatának. Egyik intézménynek sincsen kiemelkedő tartozása és fegyelmezett munkavégzés folyik mindegyik helyen. A múzeum 19 kiállító és kutatóhelye közül 9 kerül Székesfehérvárhoz, a többi kistelepülési kiállítóhely pedig a területileg illetékes önkormányzatokhoz kerülnek. A múzeumban összesen 82-en, a könyvtárban pedig 48-an dolgoznak. Szállítói tartozás pedig csak az éppen aktuális közüzemi számlákból adódik.
Az átadás-átvételkor Cser Palkovics András polgármester arról beszélt, szimbolikus, hogy a Szent István Emlékév kezdete előtt zajlik az átadás. Mint mondta a könyvtár vonatkozásában is logikátlan volt, hogy két könyvtári hálózat is működik a városban. A múzeum esetében pedig nagyon régi vágya volt már Fehérvárnak, hogy saját múzeummal rendelkezzen. Köszönetet mondott a korábbi fenntartónak, hogy a jó gazda gondosságával működtették az intézményeket. Kiemelte azt is, hogy az intézmények és a Polgármesteri Hivatal munkatársai is nagyon sokat dolgoztak azért, hogy aláírhattuk az átadásról szóló dokumentumokat. Úgy veszi át a város az intézményeket, hogy az állami költségvetés biztosítja a fenntartásra a forrásokat és ha kell, akkor ezt kiegészíti. A múzeumnak mintegy 200 millió, a könyvtárnak pedig mintegy 150 milliós lesz az éves költségvetése. Az intézményekben dolgozó munkatársakkal kapcsolatban kiemelte, hogy minden alkalmazottat átvesz az önkormányzat.