Székesfehérvár igényeihez illeszkedő kutatások a Corvinuson

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében nyert el 327 millió forint értékű támogatást a Corvinus Egyetem székesfehérvári Campusa. A 2020-ig tartó projekt fókuszpontjában az üzleti, a közszolgáltató és a társadalmi hálózatok állnak. A programban részt vevő kutatók olyan alkalmazott kutatásokat végeznek majd, amelyek szorosan illeszkednek Székesfehérvár igényeihez.
2017.05.23. 11:38 |
Székesfehérvár igényeihez illeszkedő kutatások a Corvinuson
A projekt nyitókonferenciáján Prof. Dr. Tasnádi Attila tudományos rektor-helyettes elmondta, hogy az előkészítése során figyelembe vették Székesfehérvár igényeit és szeretnének hozzájárulni a régió versenyképességéhez. „A stratégiai célok között szerepel az alap és mesterképzések piaci és társadalmi igényekhez történő igazítása, erősítjük a Székesfehérváron induló képzéseket és próbáljuk elérni, hogy bizonyos mesterszakokat kizárólag a Székesfehérvári Capusban induljanak.” – mondta el a professzor, aki arról is beszélt, hogy ezen szakok közül kiemelkedik ezek közül a sportközgazdász mesterszak, amely 2017. szeptember 1-jétől indul. A szakhoz egy tudományos és sport célú központ kialakítása is kapcsolódik majd. Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere arról az együttműködésről szólt, ami két éve indult el az egyetem és a város között. Kiemelte, hogy három fontos szegmense van az egyetem és a város kapcsolatának, ezek az infrastruktúra kialakítása, az oktatás és a kutatásfejlesztés. „Bízunk benne, hogy hamarosan a jelenlegi campus melletti épület felújítása is elkezdődhet, valamint a sportközgazdász képzéshez kapcsolódó - de nem csak azt kiszolgáló - létesítmény-komplexum is létrejöhet.” – mondta el Székesfehérvár alpolgármestere.  Az oktatást érintő együttműködésről szólva Mészáros Attila elmondta, nagy öröm, hogy az első évfolyam lassan már a második szemeszter végéhez ér. Mint fogalmazott, a város mindent megtesz a hallgatói létszám növelése érdekében, nemcsak a városban, a megyében, hanem azon túl is igyekeznek eljuttatni a középiskolákba azt az információt, hogy milyen lehetőségeket kínál a Corvinus székesfehérvári campusa. Az együttműködés harmadik eleméről, a kutatás-fejlesztési szegmensről szólva kiemelte, hogy Székesfehérvárnak ki kell használnia azt a szellemi tőkét és tudást, amit a Corvinus Egyetem biztosít.  Mészáros Attila szólt arról is, hogy a város átalakuló gazdasági szerkezetének fontos eleme a kutatásfejlesztési tudás, hiszen a magasabb hozzáadott értékű munka válik lényegessé és fontossá.

A projekt részleteinek ismertetése során elhangzott, hogy a pályázat keretében megvalósuló kutatások fókuszában a hálózatok állnak. Az alprojektek keretében külön vizsgálják majd az üzleti szolgáltatásokat és termékeket létrehozó, a közszolgáltatásokat előállító és a társadalmi innovációs hálózatokat is.