-
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25.
Szakszervezeti találkozó a Hiemer házban - aktuális témákról beszélgettek a város polgármesterével
Minden évben találkozót szervez az Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének megyei szervezete Warvasovszky Tihamér polgármesterrel. Az ezévi egyeztetést ma délután tartották a Hiemer-házban. 14 szakszervezet helyi vezetői vettek részt a programon, akiket először az elmúlt egy év történéseiről tájékoztatott a polgármester. A résztvevők különböző vállalati és szakmai dolgozói csoportokat képviselnek, így kapcsolódva a Warvasovszky Tihamér által elmondottakhoz mindenki más és más témában fogalmazta meg kérdéseit, javaslatait.
2007.11.13. 17:21 |
Minden évben találkozót szervez az Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének megyei szervezete Warvasovszky Tihamér polgármesterrel. Az ezévi egyeztetést ma délután tartották a Hiemer-házban. 14 szakszervezet helyi vezetői vettek részt a programon, akiket először az elmúlt egy év történéseiről tájékoztatott a polgármester. A résztvevők különböző vállalati és szakmai dolgozói csoportokat képviselnek, így kapcsolódva a Warvasovszky Tihamér által elmondottakhoz mindenki más és más témában fogalmazta meg kérdéseit, javaslatait.
A város közlekedési helyzete mellett szóba került a Királyi séta projekt és a tervezett turisztikai fejlesztések kapcsán újabb parkolók kialakításának fontossága. A résztvevők hangsúlyozták: a panelprogram nagyon sok embernek szól, éppen ezért örülnek, hogy a város folytatja az épületek energiatakarékos felújítását. Javaslatot fogalmaztak meg a szakszervezeti vezetők, mint fehérvári lakosok arra is, hogy lakhelyük környékén hol tartják szükségesnek újabb térfigyelő kamerák telepítését.
A szakszervezetek elvárása, hogy az Alba Volán legyen figyelemmel a több tízezer dolgozóra és a menetrend felülvizsgálat során egyeztessen a vállalatokkal.
A következő hasonló találkozóra jövőre kerül sor, de a fehérvári reprezentatív szakszervezetekkel szinte havonta találkozik a polgármester. Ezeken a fórumokon az általuk képviselt embereket érintő aktuális városi terveket vitatják meg.
A város közlekedési helyzete mellett szóba került a Királyi séta projekt és a tervezett turisztikai fejlesztések kapcsán újabb parkolók kialakításának fontossága. A résztvevők hangsúlyozták: a panelprogram nagyon sok embernek szól, éppen ezért örülnek, hogy a város folytatja az épületek energiatakarékos felújítását. Javaslatot fogalmaztak meg a szakszervezeti vezetők, mint fehérvári lakosok arra is, hogy lakhelyük környékén hol tartják szükségesnek újabb térfigyelő kamerák telepítését.
A szakszervezetek elvárása, hogy az Alba Volán legyen figyelemmel a több tízezer dolgozóra és a menetrend felülvizsgálat során egyeztessen a vállalatokkal.
A következő hasonló találkozóra jövőre kerül sor, de a fehérvári reprezentatív szakszervezetekkel szinte havonta találkozik a polgármester. Ezeken a fórumokon az általuk képviselt embereket érintő aktuális városi terveket vitatják meg.