-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Az áprilisi rügyekhez - meglepetéssel jelentkeztek az idei Versünnep döntősei
„Kedves Fehérvári Versbarátok!
Amikor március elején a Versünnep válogatójának végeztével kiléptünk a Szent István Művelődési Házból, meg se fordult a fejünkben, hogy hamarosan elszakadunk barátainktól, tanárainktól, szeretteinktől. Nem gondoltuk volna, hogy egy parányi kis kórokozó így meg fogja változtatni jól megszokott mindennapjainkat.
Ma reggel mindannyian tele izgalommal várakoztunk volna a Városháza Dísztermében, hogy előadhassuk a verseket, melyeket – a mentorokkal közösen – kidolgoztunk erre az alkalomra.
Reméljük, hogy mihamarabb elmúlik a veszély és színpadra állhatunk Önök előtt, hogy bemutassuk a magyar költészet gyöngyszemeit.
Ezt a mindenki számára nehéz várakozást szeretnénk könnyebbé tenni egy kis meglepetéssel. Mi, a Versünnep döntősei – még ha távolról is – összefogtunk és elhoztuk Önöknek Szabó Lőrinc Az áprilisi rügyekhez című alkotását.
Kívánjuk, hogy ez a mű adjon erőt a fennálló helyzet türelmes elviseléséhez, hogy mihamarabb újra személyesen is találkozhassunk!”