-
Megrongálták a tablókiálllítását
Ismeretlen tettesek megrongálták a Szent István Király Múzeum szabadtéri tablókiállításának több alkotását Székesfehérvár Belvárosában. Az intézmény megtette a rendőrségi feljelentést.
2026.04.29. -
Három fiatal fát is megvagdostak a vandálok az Aranybullánál
Az elmúlt napokban megint vandálok jártak az Aranybullánál és sajnos három fiatal fának a törzsét úgy összevagdalták, hogy kérdéses az életben maradásuk. Amit ilyen esetben tenni lehet az az, hogy fa sebkezelővel lekezelik a kertészek a sérüléseket és reménykedünk, hogy begyógyulnak.
2026.04.29. -
Harmincöt éves a Polgárőrség
A Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség a székesfehérvári Főnix Rendezvény és Lovasparkban tartotta közgyűlését. Az elmúlt évben Fejér vármegye 104 egyesületének, 4278 polgárőre összesen 781.962 óra szolgálatot teljesített, amely országosan is kiemelkedő eredménynek számít.
2026.04.26. -
Új tűzoltóautó Fehérváron
Korszerű, komplex gépjárműfecskendővel bővült a székesfehérvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság eszközparkja. Az európai uniós támogatással beszerzett HEROS–AquaMAN 4000-es járművet ünnepélyes keretek között mutatták be. A modern kialakítású és felszereltségű tűzoltóautó tűzeseteknél és műszaki mentéseknél egyaránt hatékonyan vethető be.
2026.04.22.
Előzzük meg a szabadtéri tűzeseteket - Fehérváron továbbra is tilos égetni
A meteorológiai előrejelzések szerint az átmeneti lehűlés után újabb felmelegedés kezdődik, ezért a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság mindenkit arra kér, hogy tájékozódjon a szabadtéri tűzgyújtás szabályairól.
Az elmúlt két hétben harminc szabadtéri tűzesethez riasztották a tűzoltókat Fejér megyében.
Az országban már halálos áldozata is van a kerti zöldhulladék égetésének, néhány napja egy ember életét vesztette, miután a ruhája lángra kapott Kecskemét külterületén.
Belterületen a kerti zöldhulladék elégetésére csak ott van lehetőség, ahol van kifejezetten erre vonatkozó rendelete az önkormányzatnak. Ez pontosan szabályozza, mely napokon, milyen időintervallumban szabad a kertben zöldhulladékot égetni, ilyen szabályozás hiányában tilos ez a tevékenység. Tűzgyújtási tilalom esetén akkor sem megengedett a tűzgyújtás, ha azt egyébként más jogszabály megengedi. 
Székesfehérváron továbbra is TILOS tüzet tüzelni, kivételt képez ez alól egy-egy hét tavasszal és ősszel.
A károk akkor előzhetőek meg a legkönnyebben, ha tisztában vagyunk a biztonságos szabadtéri tűzgyújtás és a tűzmegelőzés alapvető szabályaival. A külterületen végzett égetés engedélyhez kötött, így előzetesen engedélyeztetni kell a tűzvédelmi hatósággal a lábon álló növényzet, tarló, illetve a növénytermesztéssel összefüggésben keletkezett hulladék szabadtéri égetését.
A szabadtéri tűzgyújtás feltételeit az Országos Tűzvédelmi Szabályzat tartalmazza, a jogszabálytól eltérő vagy hatósági engedély hiányában végzett tűzgyújtási tevékenység tűzvédelmi bírságot von maga után!
A szabadban meggyújtott tüzet soha ne hagyjuk felügyelet nélkül és minden esetben gondoskodjunk megfelelő mennyiségű oltóanyagról. Mindig legyen nálunk a tűz oltására alkalmas kézi szerszám, és csak akkora tüzet gyújtsunk, amekkorát folyamatosan felügyelet alatt tudunk tartani. Tájékozódjunk a várható időjárásról, mert a szél kedvez a tűz gyors továbbterjedésének.
Ha már megtörtént a baj, haladéktalanul hívja a 112-es segélyhívószámot!