-
Márai Sándor-est a Városházán
A 125 éve született Márai Sándorra emlékeztek hétfőn este Székesfehérváron. A Városháza Dísztermében telt ház előtt Rékasi Károly színművész jelenítette meg az író 1948 utáni emigrációs éveit és belső küzdelmeit. A Lélekablak – a szabadság ára című, egyfelvonásos emlékműsor középpontjában a hazaszeretet, a kényszerű száműzetés és a polgári értékek elvesztése állt.
2026.02.16. -
A szépprózát ünneplik
Február 17-én, kedden 17 órától felolvasóestet tartanak a Vörösmarty Társaság prózaírói a magyar széppróza napja alkalmából. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a Társaság klubházában.
2026.02.16. -
Farsangi operaparádé
Kivételes érdeklődés kísérte a Vox Mirabilis farsangi koncertjét. A Szent István Művelődési Házban idén is telt ház előtt rendezték meg a Kamarakórus és meghívott vendégei találkozóját.
2026.02.16. -
Best of Valentin
A Köfém Művelődési Házban köszöntötték a hölgyeket Valentin napján. A műsorban idén a méltán népszerű színész-énekes Egyházi Géza lépett fel.
2026.02.16.
Szabadba zárva - drogprevenciós fehérvári film készült
Bemutatták a „Szabadba zárva” című drogprevenciós filmet. Az alkotás teljes egészében székesfehérvári: az ötletgazdák, forgatókönyvírók, szereplők is helyi iskolák diákjai. A forgatókönyvet Dr. Matuz János, a Vörösmarty Színház művészeti intendáns, dramaturg, forgatókönyvíró vezetésével készítették el. A Petőfi Kultúrtérben rendezett premieren a film készítői és szereplői mellett részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester is.
2014.03.12. 19:39 |
Bemutatták a „Szabadba zárva” című drogprevenciós filmet. Az alkotás teljes egészében székesfehérvári: az ötletgazdák, forgatókönyvírók, szereplők is helyi iskolák diákjai. A forgatókönyvet Dr. Matuz János, a Vörösmarty Színház művészeti intendáns, dramaturg, forgatókönyvíró vezetésével készítették el. A Petőfi Kultúrtérben rendezett premieren a film készítői és szereplői mellett részt vett dr. Cser-Palkovics András polgármester is.

Kilátástalanság, zűrös családi élet, céltalanság, feszültség, menekülés, függőség. Mindez megjelenik abban a drogprevenciós filmben, amely Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Fehérvár Médiacentrum és a Vörösmarty Színház együttműködésében, a Vörösmarty Színház forgatókönyvfejlesztő műhelyében készült el.
A Petőfi Kultúrtérben rendezett bemutatón dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a megjelenteket. „Amikor a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum megalakult Fehérváron, beszélgettünk arról, hogy ez az ügy egy olyan generális és globális probléma, amelyet egy eszközzel nem lehet megoldani. Meg kell nézni, hogy különböző területeken mit tehetünk annak érdekében, hogy a civilizáció e sajnálatos jelensége visszaszoruljon. Ez a film is egy eszköz, hiszen az alkotó fiatalok saját korosztályukhoz szólnak, hitelesen mutatják be a problémát. Minden szülőben sok félelem van. A gyermeknevelés során apaként engem is foglalkoztat az a kérdés, hogy a gyermekeink a megfelelő időpillanatban helyes választ tudnak-e majd adni az élet nagy kérdéseire. Úgy vélem, ez a film segít abban, hogy a kamaszok ebben a kérdésben nemet tudjanak mondani.” – emelte ki dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott az alkotóknak, a támogatóknak, és kiemelte, hogy a következő hetekben, hónapokban minden székesfehérvári középiskolás megtekinthetik az alkotást, amelyet a Zöldalma Egészségfejlesztő Alapítvány segítségével juttat el a város a középfokú oktatási intézményekbe.

A film elkészítéséhez az Emberi Erőforrások Minisztériuma is támogatást nyújtott. Kiss Norbert, az EMMI sportért és ifjúságért felelős helyettes-államtitkára a filmvetítést követően elmondta: „A meglévő problémákat úgy oldhatjuk meg, ha egy közösség összetart. Mindannyian részei vagyunk a családnak, a baráti, iskolai és munkahelyi, valamint a városi közösségnek. Fontos, hogy figyeljünk egymásra, hogy észrevegyük, ha valakinek szüksége van segítségre. Ebből a történetből is jól látszik, hogy az életünk csak akkor lehet szép, ha értelmet adunk neki.” Kiss Norbert hozzátette: „Székesfehérvár a legjobb város arra, hogy a fiatalok értelmes dolgokban vegyenek részt. Ennyi sportot, kultúrát, szabadidős lehetőséget nagyon kevés helyen találni. Érdemes lenne ezt is bemutatni a film folytatásaként..

A „Szabadba zárva” című közel félórás mozi székesfehérvári alkotói arra törekedtek, hogy intenzív képekkel, zenével és párbeszédekkel felhívják a figyelmet a tudatmódosító szerek veszélyeire. A filmet egy napon, 20 óra alatt forgatták le. A történet két fiatalról szól, akik a kamaszok mindennapi problémája mellett, bizonytalan családi háttérrel keresik a boldogságot. Együtt elindulnak egy úton, amiről talán mindketten tudják, nem jó irányba halad. Lépésről lépésre egyre mélyebbre süllyednek.
