-
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22. -
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 15-től 2026. június 28-ig!
2026.06.22. -
Áramszünet a Budai, és a Zentai utcákban
A Budai, illetve a Zentai utcákban és környékükön lesz áramszünet június 23-án. Az E.ON tájékoztatása szerint előre tervezett hálózatkarbantartás miatt kell áramkimaradásra számítani.
2026.06.22. -
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.19.
Soron kívüli fertőtlenítések, speciális beruházások, szúrópróbaszerű tesztek az önkormányzati intézményekben
A városvezető közösségi oldalán arról is beszámol, hogy a Fejérvíz rendszeres mérései és tájékoztatása szerint a város vízhálózatában és vízbázisaiban nincs jelen a baktérium, valamint megerősíti: „Ennek ellenére azért teszünk most lépéseket, mert a városi intézményekbe, az intézményekben található vízminőségbe vetett közbizalom nem inoghat meg. Ezt pedig úgy tudjuk elérni, ha a lehetőségét is felszámoljuk annak, hogy ez a baktérium megjelenjen az általunk fenntartott intézményekben. Kérek mindenkit, hogy felelősen járjon el és engedje a szakembereket dolgozni!”
A Tankerület és a Szakképzési Centrum fenntartásában működő székesfehérvári intézményekben is elvégzik a megelőző fertőtlenítést - tájékoztatott szrrdán délután szintén közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester, megköszönve mindkét szervezetnek az intézkedést.
"Tisztelt Fehérváriak!
A következő intézkedéseket tettem az önkormányzati intézmények vízbiztonsága érdekében, az elmúlt napok szakmai egyeztetései alapján:
1. Elrendeltem az önkormányzati intézmények, kiemelten a bölcsődék és óvodák belső vízhálózatának soron kívüli, megelőző fertőtlenítését, hiszen a biztonság, az elővigyázatosság a legfontosabb.
2. Elrendeltem a szúrópróbaszerű, soron kívüli vízminőségtesztet két olyan intézményben, ahol a nyári zárvatartás okán fennállhat a baktériumnak kedvező, „pangó víz”-helyzet. Tudni kell azonban, hogy a laborkapacitások korlátozottak, és érthető módon ezeket jelenleg a Kórház hálózatának folyamatos ellenőrzése nagyrészt leköti. Emiatt a biztonság kedvéért, az intézményekbe vetett közbizalom megtartása érdekében inkább végrehajtunk egy soron kívüli, megelőző fertőtlenítést az önkormányzati intézményekben, akkor is, ha valószínűleg erre nem mindenhol lenne szükség, és függetlenül attól, hogy milyen eredményeket hoznak a szúrópróbaszerű tesztek.
3. Emellett azonban hosszú távú megoldást szeretnénk és fogunk is találni:
Elrendeltem tehát az önkormányzati intézmények új technológiával való felszerelésének előkészítését. Ez megelőzi ennek a baktériumnak a megjelenését, és így a közbizalom megingásának lehetőségét is az intézményeink vízminőségében. A technológiát – kísérleti jelleggel – nagyobb létesítményben is kipróbáltuk már, például a Sóstói Stadionban, és azóta is sikeresen alkalmazzuk ott. Ez egy állandó, speciális, emberre veszélytelen fertőtlenítőszer alkalmazását és az ezt adagoló berendezés felszerelését jelenti az épületek belső hálózatán, amely garantáltan elpusztítja ezt a fajta baktériumot is. A kiépítés előkészítése haladéktalanul megkezdődik.
4. Erre a célra azonnali polgármesteri döntéssel átcsoportosítottam 30 millió forintot, de ezt az összeget szükség esetén emeljük. Emellett utasítottam a város ilyen tapasztalattal és műszaki kapacitásokkal rendelkező vállalatát, a Városfejlesztési Kft-t, hogy kezdje meg a Stadionban már sikeresen alkalmazott technológia kiépítését az önkormányzati intézményekben. Mire minden intézményünkön végigérnek, hosszabb időt fog igénybe venni, ezért végezzük el mihamarabb a fentebb említett, rendkívüli fertőtlenítést is.
5. A rendkívüli fertőtlenítést igyekszünk minél hamarabb elvégezni. A fertőtlenítés ideje alatt a csapvíz nem lesz fogyasztható ezekben az intézményekben. Azon intézmények esetében, ahol a tanév kezdetéig a szakemberek nem végeznek a fertőtlenítéssel és az érintené az intézmények működését, tájékoztatjuk az érintettek róla, és ha csak lehet, megoldjuk a nyitvatartást ásványvizek, ballonos vizek stb. – természetesen ingyenes – biztosításával. Egy-egy fertőtlenítés legfeljebb 1-3 napot vehet igénybe, tehát remélhetőleg nem kell hosszú időszakkal számolni. Az intézményvezetők erről folyamatosan kapnak tájékoztatást, valamint szakmai tanácsadást és felkészítést a témában.
6. Az Önkormányzat fenntartja ajánlatát mind a Szent György Kórház, mind a Szakképzési Centrum, mind a Tankerület felé, hogy készek vagyunk bármilyen tőlünk telhető segítséget megadni számukra. Az egyeztetések során azt tapasztaltam, hogy mindenhol érdemi, szakmai lépések történtek.
Fontos ismét leszögezni: a Fejérvíz rendszeres mérései és tájékoztatása szerint a város vízhálózata és vízbázisai nem érintettek a baktérium által, tehát ismételten: a Kórház és az Árpád kollégium problémája nem függ össze.
Ennek ellenére azért teszünk most lépéseket, mert a városi intézményekbe, az intézményekben található vízminőségbe vetett közbizalom nem inoghat meg. Ezt pedig úgy tudjuk elérni, ha a lehetőségét is felszámoljuk annak, hogy ez a baktérium megjelenjen az általunk fenntartott intézményekben.
Kérek mindenkit, hogy felelősen járjon el és engedje a szakembereket dolgozni!"