-
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Óramúzeum Fehérváron
A Kossuth utcában az Órajáték alatt található Óramúzeumot Kovács Jenő órásmester hozta létre a saját óra gyűjteményéből még 2009-ben. A patinás belvárosi épület földszintjén több száz, különböző korból származó fali-, asztali-, zseb- és karórák, mellett még egy 17. századi toronyóra szerkezet is látható. A múzeumot ma az órásmester fia, Kovács András gondozza.
2025.12.04. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Sokan voltak Öreghegyen Szűcsné Novák Mária kiállításának megnyitóján
A Vasiak Baráti Köre Székesfehérvár Kulturális Egyesület programjaként nyílt meg Szűcsné Novák Mária, tűzzománc-műves, a Fehérvári Kézművesek Egyesülete tagjának „Nők a Bibliában” című kiállítása szombaton, az Öreghegyi Közösségi Házban. A kiállításon járva egészen sajátos módon nyílik meg előttünk egyetemes kulturális, és hitbeli örökségünk. A tárlat november 3-ig látogatható.
2017.10.15. 12:36 |
Szűcsné Novák Mária olyan világot alakított ki tulipánlányokkal, tündérekkel, lepkékkel, virágokkal és városokkal, melyek egy szebb, nyugalmasabb környezetet álmodnak körénk. Legtöbbször a tulipánmotívumhoz nyúl, köré álmodik egy-egy alakot. Ezzel is erősen kötődik a magyar népművészeti motívumok hagyományaihoz. Beszédében Berze János, lelkipásztor az alkotó biblikus képzettségét emelte ki, „Szűcsné Novák Máriának a közeljövőben, e témában könyve is megjelenik majd” - jegyezte meg, majd a Példabeszédek könyvéből vett, „A derék asszony” című idézettel nyitotta meg a tárlatot, amelynek megrendezését és Szakál Antal támogatását Szűcsné Novák Mária köszönt meg.
„Székesfehérvár-Öreghegyen épülnek-szépülnek az utak, a járdák, játszóterek, sportpályák; minden, ami szebbé és jobbá a teheti életünket. De mindez nem érne semmit, ha nem volnának ilyen összetartó közösségeink. Nem először vagyok a vasiak baráti körében, de mindig meglep az a kreativitás, dinamizmus, szeretet és összetartó erő, amely köztük van. Ráadásul ma még több más kisebb Öreghegyi közösség tagjait is üdvözölhetjük. Az alkotónak hálásan köszönöm a kiállítást, bevallom a megnyitó előtt már volt alkalmam megtekinteni - s mintha a magyar népmesék világába cseppentem volna. Nem értek a művészetekhez, és ily módon nem is szeretném méltatni, de elragadó az a harmónia és öröm, amely a művekből sugárzik.” - fogalmazott köszöntőjében Östör Annamária, Székesfehérvár Önkormányzatának tanácsnoka, Öreghegy képviselője.
Szűcsné Novák Mária kiállításának megnyitója az Öreghegyi Közösségi Házban
