-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Sokan keresték fel a fehérvári múzeumokat és kegyhelyeket a Kulturális Örökség Napjain
A hétvégén ünnepelték a Kulturális Örökség Napjait. Székesfehérvár megmozdult: Szent István városának történelmi kegyhelyein, múzeumaiban és nevezetes épületeiben találkozhattak a látogatók történeti kultúrkincseivel. A hagyományoknak megfelelően az Egyházmegyei Múzeum is megnyitotta kapuit. Ezen a hétvégén a múzeum olyan helyiségeit is megnézhették a látogatók, amelyek a hétköznapokon zárva vannak a nagyközönség előtt.
VIDEÓ a cikkben!
2012.09.17. 09:31 |
A hétvégén ünnepelték a Kulturális Örökség Napjait. Székesfehérvár megmozdult: Szent István városának történelmi kegyhelyein, múzeumaiban és nevezetes épületeiben találkozhattak a látogatók történeti kultúrkincseivel. A hagyományoknak megfelelően az Egyházmegyei Múzeum is megnyitotta kapuit. Ezen a hétvégén a múzeum olyan helyiségeit is megnézhették a látogatók, amelyek a hétköznapokon zárva vannak a nagyközönség előtt.
Székesfehérváron szombaton és vasárnap is számos helyszín várta a látogatókat a Kulturális Örökség Napjai keretében. Nyitva volt a Városháza, a Hiemer-Font-Caraffa épületegyüttes, a Püspöki Palota, a Fejér Megyei Levéltár, a Megyeháza, az Árpád Fürdő, a Székesfehérvári Szerb Ortodox Templom, a Királykút Emlékház és a Ciszterci Nagyboldogasszony Templom is. Európa országaiban minden év szeptemberében rendezik az Európai Örökség Napok programját. Hazánkban Kulturális Örökség Napjai címmel jó másfél évtizede indult útjára ez a rendezvény, amelynek keretében évről évre egyre több épületet és örökségi helyszínt kereshetnek fel az érdeklődők szeptember harmadik hétvégéjén.