-
Harmonia Albensis 2026.
Van valami egészen különleges abban, amikor a nyári esték csendjét évszázadokon átívelő dallamok töltik meg. A Harmonia Albensis 2026 idén is erre a különleges találkozásra hívja a közönséget: a zene, a történelem és a spiritualitás találkozik Székesfehérvár ikonikus templomaiban.
2026.06.28. -
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Sikeres volt a Székesfehérvári Diáktanács adventi hétvégéje
Mit hoz a Mikulás címmel Adventi napot szervezett a Diáktanács, melynek célja az volt, hogy felhívják a fiatalok figyelmét az ünnep valódi értékeire. Szombaton délelőtt a kisebbeknek rendeztek kézműves foglalkozásokat, délután pedig az eső sem tartotta vissza a nagyobbakat attól, hogy összemérjék tudásukat a nyolc helyszínes kalandtúra során. Napközben pedig adományokat gyűjtöttek a fiatalok.
2014.12.07. 08:41 |
Mit hoz a Mikulás címmel Adventi napot szervezett a Székesfehérvári Diáktanács, melynek célja az volt, hogy felhívják a fiatalok figyelmét az ünnep valódi értékeire. Szombaton délelőtt a kisebbeknek rendeztek kézműves foglalkozásokat, délután pedig az eső sem tartotta vissza a nagyobbakat attól, hogy összemérjék tudásukat a nyolc helyszínes kalandtúra során. Napközben a Diáktanács tagjai pedig mézeskalácsot osztottak adományokért cserébe, amit a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központnak ajánlottak fel.
KÉPGALÉRIA
KÉPGALÉRIA

A 8 Kaland Városi Mikulás Túrán a Bagoly család csapat nyerte. Nekik a diáktanács elnöke Varga Márfi Milán, Mészáros Attila alpolgármester és Molnár Tamás az Új Nemzedék Kontaktpont vezetője adta át a győzteseknek járó oklevelet és ajándékot.
Varga Márfi Milán a Székesfehérvári Diáktanács elnöke elmondta, hogy szerettek volna a lehető legtöbb emberhez eljutni Fehérváron és megszólítani a fiatalokat. "Szerintem ez sikerült, mert délelőtt nagyon sok kisgyerekes családnak tudtunk kézműves programot szervezni a Hiemer-házban, ahova még a Mikulás is eljött, de olvastunk mesét is a gyerekeknek. A délután folyamán pedig a nagyobbak jöttek a kalandos mikulás túrára, ami hasonló volt mint egy városismereti verseny, de sokkal lazábbb feladatokkal." - mondta Varga-Márfy Milán, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke.
Az adománygyűjtés is jól sikerült. A Diáktanács tagjai a játék mellett az általuk készített mézeskalácsokat cserélték be különféle ajándékokra és az adományokat még karácsony előtt eljuttatják a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ székesfehérvári gyermekotthonában élőknek.

