-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Sérült művészek és St. Martin közös koncertje a színházban
Különleges, egyedülálló zenei élmény részesei lehetnek a székesfehérváriak csütörtök este. A Nemzeti Színkottás Zenekar sérült művészei – egy három éve született együttműködésnek köszönhetően – közösen koncerteznek St. Martinnal a Vörösmarty Színházban. A dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökségével zajló jótékonysági esemény bevételét az Ezredéves Iskolának ajánlják fel.
2012.11.27. 13:57 |
Különleges, egyedülálló zenei élmény részesei lehetnek a székesfehérváriak csütörtök este. A Nemzeti Színkottás Zenekar sérült művészei – egy három éve született együttműködésnek köszönhetően – közösen koncerteznek St. Martinnal a Vörösmarty Színházban. A dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökségével zajló jótékonysági esemény bevételét az Ezredéves Iskolának ajánlják fel. A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület 2002 óta minden évben tábort rendez sérült művészeknek, akik egy különleges módszerrel, a színkotta olvasással tanulnak zenélni. Ezen a héten csaknem 50 fogyatékkal élő táborozik Székesfehérváron, és készül a november 29-én, csütörtökön 18.00 órakor a Vörösmarty Színházban megrendezésre kerülő „Közös hang” című koncertre. Annak ötlete, hogy a Nemzeti Színkottás Zenekar (NESZ) ne csak önállóan, hanem ismert, közkedvelt művészekkel együtt lépjen fel, három évvel ezelőtt született meg. Az ügynek megnyerték St. Martin zeneszerzőt és szaxofon virtuózt, akivel korábban rendeztek közös koncertet Gyöngyösön, Mohácson és Tatán.
A csütörtöki est páratlan élményt ígér a közönségnek. St. Martin idén dolgozta fel a Hallelujah című művet, melyet a NESZ-szel együtt először Székesfehérváron ad elő. Felcsendül továbbá a Titanic főcímdala, a Csereszenyevirág című zenemű, az Óz a nagy varázsló egyik betétdala, illetve számos saját komponálású darab St. Martin és a NESZ részéről egyaránt. A zenekarban helyet foglal a fehérvári Ezredéves Óvoda, Általános Iskola és Speciális Szakiskola több növendéke, így az est teljes bevételét az intézmény művészeti tevékenységének támogatására fordítják, a belépőjegy ára 1.000 forint. A „Közös hang” című koncert fővédnöke dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.