-
Diákmunka a hivatalban
Nyári diákmunkára várja a fiatalok jelentkezését a Polgármesteri Hivatal Székesfehérváron. A foglalkoztatás két turnusban, július és augusztus hónapban lesz napi hat órában. Fizikai munkát, eszköz- és bútormozgatást kell végezni. Jelentkezni kizárólag elektronikus formában lehet – olvasható ebben a felhívásban.
2026.06.25. -
Segítség az igazolványcseréhez
A Székesfehérvár Önkormányzata által fenntartott szociális intézmények együttműködve a Fejér Vármegyei Kormányhivatallal hathatós segítséget nyújtanak a régi típusú személyi igazolványok cseréjében. Mint ismert, augusztus 3-tól a bordó, kis könyvformátumú igazolványok érvényüket vesztik!
2026.06.24. -
Áramszünet lesz több helyszínen is
Villanyoszlopcsere, illetve hálózatépítés miatt lesz áramszünet június 26-án a Nefelejcs utca környékén, illetve Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatott az áramszolgáltató.
2026.06.24. -
Meghosszabbított nyitvatartással várja a fürdőzőket a Városi Strand
Az országos tisztifőorvos június 26-a, péntek éjfélig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást. Június 27-e, szombat nulla órától kedd éjfélig pedig harmadfokú hőségriadót rendelt el. A hőségriasztás időtartama alatt a strand egy órával tovább, vagyis este 20 óráig várja vendégeit. A csúszdák üzemideje változatlan marad, minden nap 9 és 18 óra között használhatók.
2026.06.24.
Sem a katolikus, sem a református egyházak nem tartanak nyilvános rendezvényeket
Vasárnaptól nem tartanak nyilvános szentmisét Magyarországon, a templomokban a papok maguk miséznek, a hívek otthonról kapcsolódhatnak be a szertartásokba.
Erről a Magyar Katolikus Püspöki Kar (MKPK) adott ki közleményt kedden délelőtt. A templomok nyitva maradnak, az egyházi temetéseket továbbra is megtartják, de egyszerűbb formában és rövidebben. Ahogy az MKPK közleményében olvasható: a rájuk bízott felelősségtől vezérelve, a koronavírus-járvány Magyarországon való megjelenése miatt meghirdetett veszélyhelyzetben visszavonásig hozza meg rendelkezéseit.
„A templomok, mint a lelki feltöltődés és imádság helyei különösen is fontosak, ezért a templomokat nem zárjuk be. Mégis felelősen és körültekintően kell eljárni, ezért a nyilvános liturgia 2020. március 22,., Nagyböjt negyedik vasárnapjától a templomokban szünetel.”- fogalmaz az MKPK. A püspöki kar arra bátorítja a híveket, hogy otthonról kapcsolódjanak be a szentmisébe, imádkozzanak többet: a közszolgálati televízió igen örvendetes módon már a most következő vasárnapon szentmisét közvetít azok számára, akik koruk, egészségi állapotuk vagy más komoly okból nem tudnak részt venni vasárnapi szentmisén azért, hogy megerősítést, vigasztalást és bátorítást nyerjenek. A betegellátás tekintetében, valamint az oktatási, szociális és egészségügyi intézményeikben a közlemény felhívja a plébániák, illetve az intézményeik figyelmét, hogy kövessék az állami járványügyi előírásokat.
A református egyházi vezetés is hasonló döntéseket hozott hétfőn.
a Magyarországi Református Egyház Zsinatának elnökségi döntése értelmében minden istentiszteletet és más egyházi és közösségi alkalmat, úgy mint az áhítatot, a jegyesoktatást, a bibliaórát, a konfirmációelőkészítést, az ifjúsági alkalmat, a baba-mama kört, az egyházi testületi üléseket beszüntetnek. A hívektől azt kérik, hogy a temetések alkalmával csak a szűk család vegyen részt a szertartáson.
„Felhívjuk minden egyháztagunk figyelmét, hogy a reformatus.hu honlapunkon minden reggel online áhítatot tartunk, továbbá vasárnap délelőtt online istentiszteletet közvetítünk. Figyeljék a reformatus.hu oldalt, ahol folyamatos tájékoztatást adunk.” – olvasható a zsinat közleményében. A református egyház arra buzdítja híveit, hogy tartsanak otthoni könyörgéseket és imádságokat, segítsenek az idősebb gyülekezeti tagoknak, valamint imádkozzanak a járvány mihamarabbi megszűnéséért, a betegekért és az egészségügyi dolgozókért.