-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Sajtóközlemény
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint Vasvári Csaba és Szűcs Gábor közös közleményben ad hírt arról, hogy közös megegyezéssel lezárták a közöttük lévő jogvitákat. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint Vasvári Csaba a Vörösmarty Színház volt igazgatója és Szűcs Gábor a színház korábbi művészeti vezetője az alábbi közös közleményt adják ki:
Az önkormányzati fenntartású Vörösmarty Színház, mint volt munkáltató, valamint Vasvári Csaba és Szűcs Gábor volt vezető státuszú közalkalmazottak a közöttük lévő jogvitákat lezárták. A vita alapját a Vörösmarty Színház egykori igazgatójának illetve művészeti vezetőjének felmentése és a munkáltatói intézkedések indokolásai képezték.
Az Önkormányzat nevében Dr. Cser-Palkovics András polgármester tisztázta a helyzetet. „Köszönöm Vasvári Csabának és Szűcs Gábornak a Vörösmarty Színházért és a székesfehérvári kultúrakedvelő közönségért végzett munkáját, mellyel kapcsolatosan az utóbbi időszakban sajnálatos módon olyan információk is napvilágot láttak, amelyek méltatlan megvilágításba helyezték tevékenységüket. A félreértések és minden korábbi nyilatkozat ellenére mindkét művész városunk és a színház szakmaiságát szem előtt tartva végezte munkáját, melyet ezúton is köszönök és sok sikert kívánok nekik további pályafutásukhoz.”
„Köszönjük Székesfehérvár Önkormányzatának, hogy végül tisztázta a félreértéseket, s legfőképp köszönjük Székesfehérvár és környéke értő közönségének a figyelmet, mellyel munkánkat követte; támogatóinknak és odaadó munkatársainknak pedig a közös időszak sikereit. ” – összegezte a történteket Vasvári Csaba és Szűcs Gábor.
2012.09.20. 11:20 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint Vasvári Csaba és Szűcs Gábor közös közleményben ad hírt arról, hogy közös megegyezéssel lezárták a közöttük lévő jogvitákat. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata, valamint Vasvári Csaba a Vörösmarty Színház volt igazgatója és Szűcs Gábor a színház korábbi művészeti vezetője az alábbi közös közleményt adják ki:
Az önkormányzati fenntartású Vörösmarty Színház, mint volt munkáltató, valamint Vasvári Csaba és Szűcs Gábor volt vezető státuszú közalkalmazottak a közöttük lévő jogvitákat lezárták. A vita alapját a Vörösmarty Színház egykori igazgatójának illetve művészeti vezetőjének felmentése és a munkáltatói intézkedések indokolásai képezték.
Az Önkormányzat nevében Dr. Cser-Palkovics András polgármester tisztázta a helyzetet. „Köszönöm Vasvári Csabának és Szűcs Gábornak a Vörösmarty Színházért és a székesfehérvári kultúrakedvelő közönségért végzett munkáját, mellyel kapcsolatosan az utóbbi időszakban sajnálatos módon olyan információk is napvilágot láttak, amelyek méltatlan megvilágításba helyezték tevékenységüket. A félreértések és minden korábbi nyilatkozat ellenére mindkét művész városunk és a színház szakmaiságát szem előtt tartva végezte munkáját, melyet ezúton is köszönök és sok sikert kívánok nekik további pályafutásukhoz.”
„Köszönjük Székesfehérvár Önkormányzatának, hogy végül tisztázta a félreértéseket, s legfőképp köszönjük Székesfehérvár és környéke értő közönségének a figyelmet, mellyel munkánkat követte; támogatóinknak és odaadó munkatársainknak pedig a közös időszak sikereit. ” – összegezte a történteket Vasvári Csaba és Szűcs Gábor.