Ötletpályázatot írtak ki iskolai osztályoknak a digitális oktatás segítésére

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom pályázatot ír ki osztályoknak, tanulóközösségeknek, testvéreknek, hogy küldjék el, töltsék fel, mutassák meg tanulást segítő ötleteiket. A kezdeményezést Székesfehérváron a SZÉNA Egyesület a Családokért civil szervezet koordinálja.
2020.05.23. 15:26 |
Ötletpályázatot írtak ki iskolai osztályoknak a digitális oktatás segítésére

A részletes felhívás elérhető a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány honlapján.

Az iskolások tanulását gyökeresen megváltoztatta a koronavírus-járvány. Egy egész országnak kellett egyik napról a másikra átállnia a digitális alapú otthon tanulásra. Oktatók, tanulók (és szülők) egyformán izzadtak, hogy ugyanazt – de alapvetően másképp – sikerüljön átadni, befogadni. Az interneten rengeteg tanulást segítő megoldás, ötlet jelent meg, közösségi összefogástól a szemléletes ismeret-átadáson át a humoros játékokig.

Ezek mind inspirálóan hatnak az új megoldásokat, eszközöket kereső tanárokra, gyerekekre és szülőkre. A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom már gyűjti ezeket a jó gyakorlatokat. A Facebook #mutihogytanultok oldalán rengeteg, bárki által hasznosítható, játékos ötlet sorakozik már.

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom támogató partnerei, a BT, az ingatlan.com, a Praktiker és a Tesco segítségével most pályázatot ír ki osztályoknak, tanulóközösségeknek, testvéreknek, hogy küldjék el, töltsék fel, mutassák meg tanulást segítő ötleteiket. A #mutihogytanultok pályázatra tanulságos, szívet melengető, humoros, egymást segítő, újszerű és nagyszerű megoldásokat, gondolatokat, élményeket várnak, amelyek a digitális oktatásban való helytállásban segítik a gyerekeket. Itt a lehetőség, hogy a hiányzó közösségi élményt a közös alkotás örömével pótolják a fiatalok, és ezzel nagy értékű ajándékutalványt nyerjen egy osztály, egy közösség, vagy testvérek.

A pályázati kiírás négy kategóriában indul: 6-10 évesek; 10-14 évesek; 14-18 évesek; testvérek (vegyes korösszetétel, 6-18 év). A témáról vizuális (rajz, fotó, videó) és/vagy szöveges (vers, próza, dráma) pályaművet lehet beadni. A pályaműveket 2020. május 29-ig várják úgy, hogy a pályázati anyagon szerepelnie kell a #mutihogytanultok!  feliratnak. A pályázati anyagokat zsűri bírálja el és közönségdíjat is kiosztanak.