-
Harmadfokú hőségriasztás lesz!
Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. -
Áramszünet lesz Feketehegy-Szárazréten
A hálózat karbantartása miatt lesz áramszünet június 25-én Feketehegy-Szárazréten – tájékoztatja a lakókat az E.ON.
2026.06.23. -
Felújítják a rendelőt
Július 1-jével kezdődik és várhatóan augusztus végéig tart a Széchenyi utca 10. szám alatti orvosi rendelő felújítása. A felújítás ideje alatt a három körzetet ellátó házi gyermekorvosok – változatlan rendelési időben – a Seregélyesi út 17. szám alatt fogadják a betegeket.
2026.06.23. -
Meghibásodott az MR-berendezés
A fehérvári kórház közösségi oldalán tájékoztatta a betegeket. Azt írták már dolgoznak a hiba elhárításán.
2026.06.22.
Részlegesen feloldják a látogatási tilalmat a Szent György Kórházban
2022. március 04. napjától a Kórházban fekvő betegek látogatására az alábbi rend szerint és feltételek mellett van lehetőség:
Látogatási idő: Munkanapokon 15:00 – 18:00 óra között, pihenő-, munkaszüneti és ünnepnapokon: 14:00 – 17:00 óra között.
Látogatási feltételek:
1. Egy beteghez naponta legfeljebb 2 (kettő) látogatható mehet, személyenként maximum 30 (harminc) perc, vagy 1 (egy) látogató maximum 60 (hatvan) perces időtartamra.
2. A látogatás feltétele, hogy a látogató védettségi igazolvánnyal vagy védettségi igazolvány hiányában a látogatást megelőző legfeljebb 48 órán belül elvégzett, negatív eredményű, SARS-CoV-2 gyorsteszttel rendelkezzen, melyet a belépéskor köteles bemutatni. A szabály alól az 5 (öt) év alatti gyermekek mentesülnek, akik esetében nem szükséges sem védettségi igazolvány, sem gyorsteszt bemutatása.
3. A COVID-19 fertőzés miatt kezelt betegek – az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 11. § (3)-(6) bekezdéseiben a kapcsolattartás jogára vonatkozóan meghatározott esetek kivételével – nem látogathatók.
4. A Kórház területére történő belépéstől kezdve, a tartózkodás és a látogatás teljes időtartama alatt kötelező a szájat és az orrot eltakaró maszk használata.
5. A betegek és a hozzátartozók a fertőzések terjedésének megakadályozása érdekében hozott intézkedések betartásában és végrehajtásában kötelesek együttműködni.
6. Ha a beteg állapota és a Kórház adottságai megengedik, az időjárás függvényében a látogatás lehetőség szerint szabadtéren történjen. Ebben az esetben nincs korlátozva a látogatók száma.
A koronavírussal (COVID-19) fertőzött betegek ellátását végző osztályokon (Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály (KAIBO), Infektológia osztály és Szeptikus részleg) bennfekvő betegek esetében a látogatási tilalom továbbra is hatályban marad. Ezen betegek részére továbbra is biztosított a csomag leadás lehetősége. A csomagleadásra vonatkozóan szabályok az alábbiak:
Átvételi pont: Seregélyesi út 3. szám alatt található Főporta.
Átvételi ideje: kizárólag munkanapokon 8-14 óra között (pihenő-, munkaszüneti és ünnepnapokon csomag átvételére nincs lehetőség)
Átvételi előírás: A beteg részére hozott csomagra az alábbi adatokat (nyomtatott betűvel, olvashatóan) szükséges feltűntetni: beteg neve, TAJ száma, osztály megnevezése és a hozzátartozó neve és telefonszáma. A beteg részére egyszerre maximum (1) egy darab csomag leadására van lehetőség, amelynek súlya nem haladhatja meg a 4 (négy) kg súlyt. Romlandó élelmiszert a csomagban elhelyezni szigorúan TILOS.
A beteg részéről hazaküldendő csomagot az átvételi ponton tudják a hozzátartozók átvenni, azt a Kórház legfeljebb három napig őrzi.
A csomag elvesztéséért, illetve az abban elhelyezett értékekért a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház nem vállal felelősséget.
Tekintettel a Kórház területén folyó – jelentős korlátozással járó – építési munkálatokra, a látogatók be- és kilépésére a hirdetmény kihirdetését követően kizárólag a Seregélyesi út 3. szám alatti Főportán, emellett 2022. március 07. napjától a Hunyadi utca felőli (a mentőfeljáró alatti) ún. Gombaportán is lehetőség lesz, de csak és kizárólag látogatási időben.