-
Székesfehérvár, koronázó város
Az Országalma, a Bory-vár, az egykori koronázótemplom, a Szent Korona, de Kati néni derűt árasztó szobra is látható azokon a kedves alkotásokon, amelyeket a Maroshegyi Óvoda pályázatára küldtek be az óvodások, illetve a családok. A díjátadót szerdán tartották az óvodában.
2026.04.22. -
Egy nap Haydnnal
Haydn műveivel zárul a PartiTúra ifjúsági hangversenysorozat idei évada. Április 27-én, hétfőn egy, április 29-én, szerdán három időpontban hallhatók az Esterházy-család szolgálatában álló udvari zeneszerző „Napszak” szimfóniái az Alba Regia Szimfonikus Zenekar előadásában. A karmester Dénes-Worowski Marcell lesz.
2026.04.22. -
Bányavirág a színházban
Fojtogató reménytelenség, pálinkagőz és a székely humor találkozik a székesfehérvári Vörösmarty Színház legújabb bemutatóján. Székely Csaba többszörös díjnyertes drámája, a Bányavirág egy elszigetelt bányászfalu mindennapjait hozza el a fehérvári közönségnek.
2026.04.23. -
Schumann Salon
A horvát-magyar kapcsolat ápolása volt a célja annak a Schumann Salon elnevezésű irodalmi estnek, amelyet a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban szerveztek meg. A program során a zenei produkciók mellett verseket és prózákat is hallhatott a közönség.
2026.04.23.
Rengetegen vettek részt az óriásbábok történelmi felvonulásán
A 2014-es Székes- fehérvári Királyi Napok egyik leglátványosabb elemeként a Belvárosba kilátogatók ismét meg- csodálhatták az óriásbábokat, amelyeket szerda délután zenészek, dobosok, hagyományőrzők kíséretében vonultak át a Koronás Parkból a Szent István térre. A Vörösmarty Színház az óriásbábok történelmi felvonulásával kapcsolódott be az augusztus 20-ai ünnepi programsorozatba.
2014.08.20. 19:23 |
A 2014-es Székesfehérvári Királyi Napok egyik leglátványosabb elemeként a Belvárosba kilátogatók ismét megcsodálhatták az óriásbábokat, amelyeket szerda délután zenészek, dobosok, hagyományőrzők kíséretében vonultak át a Koronás Parkból a Szent István térre. A Vörösmarty Színház az óriásbábok történelmi felvonulásával kapcsolódott be az augusztus 20-ai ünnepi programsorozatba.

A programra ellátogatók újra megcsodálhatták a látványos történelmi felvonuláson a közel öt méter magas óriásbábokat, akiket zenészek és hagyományőrzők kísértek a Koronás Parktól a Szent István térig. A menetben a Rajzolni király! pályázat legjobb alkotásaiból készült zászlókat is meg lehetett tekinteni.

A Vörösmarty Színház szervezésében az elmúlt esztendőben is hatalmas népszerűségnek örvendett a történelmi felvonulás. Ennek jegyében idén is örömmel csatlakoztak az ünnepi programokhoz az óriásbábok felvonulásával, amely 16.30 órakor indult a Koronás Park elől.

A Vörösmarty Színház alkotótáborában öt fehérvári általános iskola diákjai öt új óriásbábot készítettek, így Szent Lászlóval, I. Gézával, Szent Salamon királlyal, valamint Szent László feleségével, Adelhaiddal és lányukkal, Piroskával bővül a történelmi személyek panteonja. Így ebben az esztendőben már összesen 11 óriásbábot tekintettek meg az érdeklődők.
