-
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Musical a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon
Pénteken este a kápolnásnyéki Csajághy Laura Szabadtéri Színpadon megelevenedik egy történet szenvedélyről, kitartásról, alkotói válságról, barátságról és arról a pillanatról, amikor dönteni kell, hogy feladjuk, vagy tovább megyünk. Az Ember Márk főszereplésével látható különleges előadásra jegyek még kaphatók!
2026.06.24. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24. -
Diakónusszentelés
A Szent István-székesegyházban ünnepélyes keretek között szentelték szerpappá Egyed Viktor akolitust. Ezen kívül a szertartás keretében hálát adtak a jubiláló papoknak szolgálataikért.
2026.06.24.
Reneszánsz Év: elkészült a fehérvári programokat bemutató kiadvány
Elkészült a város 2008-as programfüzete és a Reneszánsz Év programjait bemutató új kiadvány- tájékoztatott Szele István, a Közművelődési Iroda vezetője, aki elmondta, hogy a város számára különös jelentőséggel bír az országos Reneszánsz Év 2008 programsorozat, hiszen Székesfehérvár és Mátyás, a „reneszánsz király” neve elválaszthatatlanok egymástól. Idén a város hagyományos kulturális rendezvényei is kapcsolódnak a reneszánszhoz: többek között a Királyi Napok is új programmal gazdagodik, „A reneszánsz ember és a tánc” címmel látható majd kiállítás a Táncházban.
A Reneszánsz Év programfüzetét itt találja!
A Reneszánsz Év programfüzetét itt találja!
2008.02.19. 16:58 |
Elkészült a város 2008-as programfüzete és a Reneszánsz Év programjait bemutató új kiadvány- tájékoztatott Szele István, a Közművelődési Iroda vezetője. Idén a város hagyományos kulturális rendezvényei is kapcsolódnak a reneszánszhoz: többek között a Királyi Napok is új programmal gazdagodik, „A reneszánsz ember és a tánc” címmel látható majd kiállítás a Táncházban. Székesfehérvár kulturális programkínálatát a Turizmus 2008 kiállításon is bemutatják.A Reneszánsz Év programfüzetét itt találja!
Szele István, a Közművelődési Iroda vezetője elmondta, a város számára különös jelentőséggel bír az országos Reneszánsz Év 2008 programsorozat, hiszen Székesfehérvár és Mátyás, a „reneszánsz király” neve elválaszthatatlanok egymástól. Mátyást itt koronázták hivatalosan királlyá, itt tartotta eljegyzését, esküvőjét és ami a köztudatban kevésbé él: itt is temették el.
„A kor megidézésével talán önmagunkat is fel tudnánk gyorsítani, újfajta gondolkodásra tudnánk átállítani, hiszen a reneszánsznak sok területen volt úttörő szerepe.” – emelte ki a Reneszánsz Év üzenetét Szele István.


Az egész évet kitöltő programsorozattal kapcsolatban elmondta, elsősorban a gyerekekre gondoltak a szervezők: városismereti versenyek és történelmi vetélkedők lesznek, június végén, a Múzeumok Éjszakáján pedig Szabó Gyula Kossuth díjas színművész olvas fel meséket Mátyás királyról.
A kiemelt programokkal kapcsolatban elhangzott, hogy március 28-án Mátyás királlyá koronázását ünneplik a városban a Mátyás szobornál tánccal, zenével és koszorúzással, április 7-én pedig a „reneszánsz király” halálának és székesfehérvári temetésének évfordulójáról emlékeznek meg.
Május 17-én a Reneszánsz zene és tánc napját tartják a Belvárosban, június 21-én pedig Mátyás és a gótika címmel nyílik kiállítás a Szent István Király Múzeumban.
Az idén a Harmonia Albensis is magán viseli a reneszánsz jegyeit, nem műfajilag, hanem a témaválasztást tekintve, ugyanis Erkel „Hunyadi László Operáját” mutatják be.