-
Márai Sándor nyomán
Aki a világ fölé hajolt egyszer címmel zenés irodalmi műsort adnak a Ciszterci Szent István Gimnázium diákjai. A Márai Sándor nyomán bemutatásra kerülő előadás december 7-én, vasárnap 19.00 órakor kezdődik a Hetedhét Játékmúzeumban.
2025.12.05. -
A lélek textúrái
Utamra hulló színeim... címmel Fodor Orsi dekorfal designer alkotásaiból nyílik kiállítás december 7-én, vasárnap 17 órakor az Öreghegyi Közösségi Házban. A nemzetközileg elismert tervező és kivitelező tárlatát Kocsis Noémi író, újságíró ajánlja a közönség figyelmébe.
2025.12.05. -
A koronázóbazilika titkai
A Városháza Dísztermében mutatták be Szabó Zoltán építészettörténész koronázóbazilikáról szóló két újabb kötetét.
2025.12.05. -
Aranyat érő beszélgetések
Városunk kulturális életének egyik kimagasló tehetsége volt az Aranybulla Könyvtárban Bokros Judit vendége. Ferenczy-Nagy Boglárka az Aranyat érő beszélgetések keretében mesélt életútjáról, jövőbeni terveiről.
2025.12.05.
Reményteljes az összefogás a Donát-kápolnáért
Az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportja az adománygyűjtés indítása mellett jótékonysági bált is szervezett. A támogatók felajánlásával és a bál bevételével az eddig összegyűlt összeg már elérte az egymillió forintot.
Fröschl Ádám és Huszár Virág néptáncosok, a Kossuth Lajos Általános Iskola énekkara, a Step and Style Studio tánccsoportjai, valamint Takács László és Kiss István tangoharmonikások műsora alapozta meg a jó hangulatot az Öreghegyi Plébánia Karitász Csoportja által szervezett jótékonysági batyusbálon szombaton. Az est teljes bevételét, a tombolán befolyt összeggel együtt ajánlották fel a Szent Donát-kápolna tetőszigetelésének felújítására a résztvevők és az est támogatói.
A város legmagasabb pontján 1994 óta áll a kápolna, és szolgálja a hívők közösségét. Az utóbbi években több olyan hatás is érte (villámcsapás, viharos erejű szél), ami miatt kárt szenvedett az épület. A megsérült tetőszigetelés javítása és a faszerkezet állagmegóvása most a legfontosabb feladat, amelyet meg kell oldani. Az állapotfelmérésen kiderült, a munkálatok mintegy kétmillió forint körüli összegbe kerülnek. Az egyházközség feladata a rábízott épületeket rendben tartani, hogy ne csak a mostani, hanem a következő nemzedék is használni tudja. Reményteljes üzenetet hordoz az az összefogás, amely a kápolna ügyében elindult – mondta Tornyai Gábor öreghegyi plébános.
A jó ügy mellé állt a város közössége: magánszemélyek, vállalkozások, baráti társaságok. A sportszervezetek közül a MOL Fehérvár FC által felajánlott mezre lehetett licitálni, amelyet szerencsés tulajdonosa át is vett a szombati bálon. A Hydro Fehérvár AV19 jégkorongcsapata egy mezt és egy ütőt bocsájtott kalapács alá.
Lehetőség van továbbra is a felajánlott adomány személyes átadására az Öreghegyi Plébánia nyitvatartási idejében, illetve utalásra a direkt erre a célra létre hozott 10702105-46915803-52000001 bakszámlaszámra. A közleményben kérik, tüntessék fel, hogy „Szent Donát-kápolna”.
