-
Izgalmas találkozások a könyvtárban
Két izgalmas találkozás részesei lehetnek a könyvtárlátogatók Székesfehérváron. December 6-án, szombaton Bősze Ádám zenetörténész érkezik az Olvasóterembe és mutatja be a Mozart bikiniben című könyvét, majd december 10-én, szerdán Endrei Judit Kazinczy-díjas televíziós bemondó lesz az intézmény vendége. A belépés mindkét programra ingyenes.
2025.12.05. -
Vox Mirabilis karácsony
Veni Emmanuell! címmel a Vox Mirabilis Kamarakórus 2025/26. Hangversenybérleténekkarácsonyváró koncertje kerül sor december 13-án, szombaton, 19 órától a Jézus Szíve templomban. Az együttes vendége a Cantilena Malta Ensemble együttes, Málta egyik legkeresetteb kórusa lesz.
2025.12.05. -
Koncert a jótékonyság jegyében
Hóangyal GondosKODO elnevezéssel idén is szervez jótékonysági koncertet a Kodolányi János Egyetem és a Szegényeket Támogató Alapítvány. Az december 11-i előadásból befolyt összeget az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ gondozásában élő, hátrányos helyzetű családok kapják.
2025.12.04. -
Új Partitúra
Kivételes adventi koncerttel folytatódott a Partitúra hangversenybérlet sorozat. Sugár Nátán dirigálásával Mozart operáival ismerkedhettek meg a fehérvári fiatalok.
2025.12.03.
Prózai színházi előadásokra várják a közönséget a Köfém Művelődési Házba
Schwechtje Mihály Az örökség című drámáját augusztus 31-én, csütörtökön 19.00 órakor mutatják be. Az előadást számtalan helyen – művelődési házakban, iskolában, színházban és fesztiválokon – játszották már, hatalmas sikerrel.
A történet egy kis borsodi faluban, Seholsincs-országban játszódik, ahol egy hazalátogató orvos komoly dilemmák elé kerül. Fokozatosan szembesül a múlt történéseivel, és húzza befelé a cinkos-cinikus közeg. Kérdés, hogyan lehet ilyenkor erkölcsileg helyes, érvényes döntést hozni? Az előadás elnyerte többek között a 2022-es székesfehérvári Paál István Fesztivál fődíját.

Székely János Caligula helytartója című drámáját szeptember 8-án, pénteken 19.00 órakor mutatják be.
A tordai születésű szerző a 20. század második felében a magyar irodalom sokoldalú egyénisége volt. Legismertebb drámája 1972-ben íródott, az ősbemutatója 1978-ban volt a Gyulai Várszínházban. A darab a becsületről, a barátságról és a hűségről szól; a hazugság és az igazság viszonyát boncolgatva arra keresi a választ, miként maradhat meg az ember embernek a hatalom gyakorlójaként, vagy akár úgy, hogy ki van téve a hatalom gyakorlóinak.
Az előadásokra jegyek elővételben a Köfém Művelődési Ház irodájában, illetve kezdés előtt, 18.30 óráig válthatóak.
