-
Az 1988-as Szent István Évről
Vajon mi a közös a Nemzeti Emlékhely harangjai, a Városi Képtár és Kókai Rezső Szent István király című oratóriumában? Székesfehérvár jó válasz, de még pontosabb, ha hozzá tesszük: 1988. A város méltóságteljes megemlékezéseinek sorában fontos helyet foglal el a Szent István Év, amelynek ünnepi eseményei az államalapító szent király útmutatásának megidézésével ismét ráébresztették a fehérváriakat arra, milyen erő van a lokálpatriotizmusban.
2026.02.13. -
Vers a parton február 16-án
Újabb állomásához érkezik a Vers a parton című szépirodalmi programsorozat Kozáry Ferenc színművésszel. A február 16-án, hétfőn 18.00 órakor kezdődő eseményen a remény áll a középpontban. A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2026.02.13. -
A javítóintézet krónikája
A Prohászka templom közösségi terében mutatták be a fehérvári javítóintézet történetéről szóló kötetet. A visszatekintés fél évszázad történetét öleli fel.
2026.02.13. -
Újraindul a Partitúra
Visszatér a Partitúra sorozat, ezúttal online lesznek elérhetőek az új részek, az első már vasárnaptól - jelentették be Kápolnásnyéken. A hatodik évad a határontúli városokra fókuszál és a geopolitikai helyzet miatt egy Kápolnásnyéken rögzített kárpátaljai adás invitálja kulturális körutazásra a nézőket.
2026.02.13.
Programkavalkád Széchenyi születésének 225. évfordulója alkalmából
Széchenyi születésének 225. évfordulója alkalmából háromnapos rendezvény- sorozattal készültek, ahol rengeteg élmény várta a Székesfehérvári SzC Széchenyi István Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája vendégeit, dolgozóit, tanulóifjúságát. A háromnapos ünnepségsorozatot emlékezés, kulturális műsor és sportvetélkedő is színesítette.
2016.09.28. 09:27 |
Széchenyi születésének 225. évfordulója alkalmából háromnapos rendezvénysorozattal készültek, ahol rengeteg élmény várta a Székesfehérvári SzC Széchenyi István Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája vendégeit, dolgozóit, tanulóifjúságát. A háromnapos ünnepségsorozatot emlékezés, kulturális műsor és sportvetélkedő is színesítette.

Az ünnepségsorozat első elemeként egy rövid műsorral emlékeztek a diákok gróf Széchenyi Istvánra születésének napján. Már az felemelő volt, ahogy a közel 1000 fő felsorakozott a Nagy Benedek szobrászművész alkotta szobor előtt, és protokolláris főhajtással elhelyezte virágait.

A KÖFÉM Művelődési Házban folytatódott a program azzal, hogy az intézmény diákszínpada Káldorné Varga Ágnes tanárnő irányításával előadta Nagy Judit: Széchenyi 225 című darabját. A feldolgozás középpontjában az ifjúkor, a Kossuth - Széchenyi vita, a reformkori törekvések, a „legnagyobb magyar” alkotásai, s a döblingi évek álltak. A bemutatót követő állófogadáson Dominó Csaba iskolaigazgató mondott köszöntőt. A 11. E informatikus osztály tanulói nem feledkeztek el a pályatárs Batthyány Lajosról sem. Az első magyar miniszterelnök szobrát Csik László tanár faragta, s ajándékozta hajdanán az iskolának – jelenleg a Demeter Vilmos Sportcsarnok előtt áll, a résztvevők itt helyeztek el virágot.

A második és a harmadik napon ügyességi- és sportvetélkedők, versenyek zajlottak az intézmény udvarán és termeiben. Egyénileg, illetve csapatokban mérhették össze tudásukat a tanulók. Nem lehet eldönteni, hogy a születési évszám jegyében felvonultatott kb.225 programelem közül melyik volt a legsikeresebb: van, aki a kosárlabdára, más az idegen nyelvi vetélkedőre, az autóverseny bemutatóra, a focira, a zenei klubra, a főzőversenyre szavazott. A DÖK mindenesetre alig győzte gyártani az okleveleket az elismerések átadásához. A névadó tiszteletére a Széchenyi-szobornál ezentúl virág-staféta működik. Minden héten más osztály helyez el itt csokrot a jubileumi tanév során.