Petőfi itt – Petőfi ott - Játékra hív ismét a Vörösmarty Mihály Könyvtár

Játékra hív ismét a Vörösmarty Mihály Könyvtár. A Petőfi itt – Petőfi ott online kvízt a hónap végéig fejthetik meg az erre vállalkozók. A kérdések mentén vándorútra kelhetnek, és a 200 éve született költő nyomában járva ismerhetik meg a Petőfi emlékét őrző vármegyei alkotásokat, épületeket.
2023.04.27. 14:29 |
Petőfi itt – Petőfi ott - Játékra hív ismét a Vörösmarty Mihály Könyvtár

Az idei Internet Fiesta országos programsorozathoz egy különleges, virtuális kiállítással és az ehhez kapcsolódó kvízzel készült a Vörösmarty Mihály Könyvtár.

A Petőfi emlékezete (egykor és ma) Fejér vármegyében című tárlaton a Fejér vármegyei könyvtárosok segítségével összegyűjtött, Petőfi Sándort ábrázoló, vagy munkásságához kapcsolódó – Fejér vármegye településein található, illetve egykor volt köztéri alkotásokat és a költő nevét viselő intézményeket, szervezeteket mutatták be röviden.

A Petőfi bicentenárium alkalmából e kiállításhoz készült Petőfi itt - Petőfi ott című kvízükkel nagy sikert értek el az olvasók körében az Internet Fiestán.

Ennek apropóján újra lehetőséget adnak erre a játékra. Ezúttal a Petőfi Kulturális Ügynökséggel közösen várják a megfejtéseket. A hibátlan megoldást beküldők között Petőfi összes versét tartalmazó köteteket sorsolnak ki. Aki korábban kicsúszott a határidőből, vagy ismét szeretne szerencsét próbálni, április 30-ig megteheti.

IDE kattintva már indulhat is a játék!

Kultúra

  1. Az avar kori Mezőföld

    Február 3-án, kedden 16:30 órától kezdődik Szücsi Frigyes „Az avar kori Mezőföld” című könyvének bemutatója a Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban. A Siklósi Gyula Várostörténeti Kutatóközpont kiadványaként megjelenő kötet Székesfehérvár tágabb környezetének, a mezőföldi középtájnak az avar kori (6–9. századi) múltját mutatja be, összefoglalva az elmúlt több mint 100 év kutatásainak az eredményeit.

    2026.02.01.
  2. Gyertyaszentelő a Székesegyházban

    Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 16 óra 30-kor közös zsolozsmát, majd 17 órától koncelebrált ünnepi szentmisét tartanak a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.

    2026.01.31.
  3. Emberi sorsok a Don-kanyarban

    Rendhagyó történelemórát tartottak a Vármegyeházán. A középiskolás diákok a Don-kanyar tragédiájának történelmi hátteréről hallhattak előadást, valamint mini kiállítás keretében tekinthették meg a katonai egyenruhákat és felszereléseket.

    2026.01.30.
  4. Mezőföld tánchagyományai

    Béresek nyomában címmel a Mezőföld hagyományait idézték meg a Táncházban. A koreográfiákat Majoros Róbert és Majorosné Szabó Veronika jegyzi.

    2026.01.30.