-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Pénztárcás szarkát fogtak a fehérvári nyomozók
Kedden este a székesfehérvári nyomozók egy a Szedreskerti lakónegyedben lévő lakásban elfogtak, majd előállítottak egy hantosi lakost. A 24 éves férfi a rendelkezésre álló adatok alapján azzal gyanúsítható, hogy az elmúlt két napban több üzletből pénztárcákat lopott. A tárcákban készpénz, iratok és bankkártyák voltak. Az egyik bankkártyával sikeres tranzakciót bonyolított le a tolvaj, így további pénzhez jutott. A férfit őrizetbe vették az intézkedők.
2008.07.23. 17:20 |
Kedden este a székesfehérvári nyomozók egy a Szedreskerti lakónegyedben lévő lakásban elfogtak, majd előállítottak egy hantosi lakost. A 24 éves férfi a rendelkezésre álló adatok alapján azzal gyanúsítható, hogy az elmúlt két napban több üzletből pénztárcákat lopott. A tárcákban készpénz, iratok és bankkártyák voltak. Az egyik bankkártyával sikeres tranzakciót bonyolított le a tolvaj, így további pénzhez jutott. A férfit őrizetbe vették az intézkedők.
A férfi a gyanú szerint hétfő éjjel egy szabadbattyáni pékségben tett-vett, majd az alkalmat kihasználva az öltözőből ellopott egy pénztárcát, a benne lévő 12.000 Ft készpénzzel, iratokkal, bankkártyával.
A sort Székesfehérváron a Tobak utcában lévő üzletben folytatta kedd reggel. A gyanúsított látogatását követően ugyanis eltűnt két pénztárca a benne lévő készpénzzel, személyes iratokkal és bankkártyákkal együtt.
A férfi a Rózsa utcában is járt egy építkezés területén, a nyitva hagyott bódéból feltehetően ismét elemelt egy tárcát. A benne talált bankkártyával visszaélve további pénzhez jutott. Az kár itt 70.000 forintra rúg. Továbbá a Szeder közben lévő kertészet kasszájából is megpróbált pénzt kicsenni, ám ez csak kísérlet maradt, cselekménye közben megzavarták.
A nyomozók villámgyors adatgyűjtésbe kezdtek, amely még a bejelentések napján eredményre vezetett. A sértettek és tanúk meghallgatása során sikerült beazonosítani a férfit. Este háromnegyed kilenckor állították elő a rendőrök a férfit albérleti lakásából. A házkutatás során az eltulajdonított okmányok nem kerültek elő, a hűtőszekrényben azonban jelentősebb mennyiségű készpénz lapult.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság lopás, kisebb kárt okozó készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel továbbá közokirattal való visszaélés bűncselekmények elkövetése miatt indított a férfi ellen eljárást.
A férfi a gyanú szerint hétfő éjjel egy szabadbattyáni pékségben tett-vett, majd az alkalmat kihasználva az öltözőből ellopott egy pénztárcát, a benne lévő 12.000 Ft készpénzzel, iratokkal, bankkártyával.
A sort Székesfehérváron a Tobak utcában lévő üzletben folytatta kedd reggel. A gyanúsított látogatását követően ugyanis eltűnt két pénztárca a benne lévő készpénzzel, személyes iratokkal és bankkártyákkal együtt.
A férfi a Rózsa utcában is járt egy építkezés területén, a nyitva hagyott bódéból feltehetően ismét elemelt egy tárcát. A benne talált bankkártyával visszaélve további pénzhez jutott. Az kár itt 70.000 forintra rúg. Továbbá a Szeder közben lévő kertészet kasszájából is megpróbált pénzt kicsenni, ám ez csak kísérlet maradt, cselekménye közben megzavarták.
A nyomozók villámgyors adatgyűjtésbe kezdtek, amely még a bejelentések napján eredményre vezetett. A sértettek és tanúk meghallgatása során sikerült beazonosítani a férfit. Este háromnegyed kilenckor állították elő a rendőrök a férfit albérleti lakásából. A házkutatás során az eltulajdonított okmányok nem kerültek elő, a hűtőszekrényben azonban jelentősebb mennyiségű készpénz lapult.
A Székesfehérvári Rendőrkapitányság lopás, kisebb kárt okozó készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel továbbá közokirattal való visszaélés bűncselekmények elkövetése miatt indított a férfi ellen eljárást.