-
Mutasd magad!
Június 26-án 19 órakor a V54 Színház és Kultúrtérben a Mutasd magad című, Schwechtje Mihály játékfilmjéből készült színpadi adaptációt tekinthetik meg az érdeklődők az Örökség csoport előadásában. A szerelmi történetben a látszat és valóság, a valódi és ál-érzelmek, a virtuális és valódi világok fedik egymást.
2026.06.25. -
Egy kis kamrányi törődés
A világ számos pontjáról érkeznek résztvevők idén is a Székesfehérvári Királyi Napok egyik legnépszerűbb rendezvényére, a Nemzetközi Néptáncfesztiválra. A szervezők újra meghirdették adományozó, támogató akciójukat, hogy egy kis kamrányi törődéssel bárki segíthesse a programsorozat sikeres megrendezését és a méltó vendégvárást.
2026.06.24. -
Gyóni Géza emlékezete
Gyóni Gézára, a hősi halált halt katonaköltőre emlékeztek a Szent István Művelődési Házban. Az I. világháborúban elhunyt költő munkásságát Nagy István az intézmény munkatársa idézte meg.
2026.06.25. -
Könyvtár nyílt a strandon
Strandkönyvtár várja az olvasni szeretőket június 27. és augusztus 22. között minden szombaton a városi strandon. A fogadóépület mellett felállított sátorban különféle tematikájú és stílusú olvasnivalók között lehet válogatni.
2026.06.24.
Pénteken rendezik a 11. Városi Diákgálát a Barátság Házában
A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola tizenegyedik alkalommal rendezi meg a Városi Diákgálát. Az idei rendezvényen a város összes középiskolája képviselteti magát így várhatóan több százan lépnek majd színpadra. Lesz klasszikus és modern tánc, hastánc, vers- és prózamondás, népzene, szólóének és színdarab. A gálát január 11-én, pénteken 17 órakor kezdik a Megyei Művelődési Központ(Barátság Háza) színháztermében.
2008.01.07. 22:32 |
A Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola tizenegyedik alkalommal rendezi meg a Városi Diákgálát. Az idei rendezvényen a város összes középiskolája képviselteti magát így várhatóan több százan lépnek majd színpadra. Lesz klasszikus és modern tánc, hastánc, vers- és prózamondás, népzene, szólóének és színdarab. A gálát január 11-én, pénteken 17 órakor kezdik a Megyei Művelődési Központ(Barátság Háza) színháztermében.
Tizenegy évvel ezelőtt a Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola a Városi Diákgálát első ízben rendezte meg azzal a céllal, hogy a végzős általános iskolai tanulóknak bemutassák, hogy az "alapjában" reál tantárgyakra épülő iskola valójában a kultúrára is nagy hangsúlyt fektet. A szervező iskolának ez akkor még csak egy rendhagyó nyílt napot jelentett, azonban rögtön az első gála után kiderült, hogy nagy érdeklődésre tart számot a rendezvény. Így alakult át pár év alatt egy olyan fórummá, ahol Székesfehérvár diákjai bemutatkozási lehetőséget kaptak. A gála így vált egy központi kulturális eseménnyé, ahol a kultúra és a művészetek minden szeletét bemutatják a résztvevő fiatalok.
Tizenegy évvel ezelőtt a Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakképzőiskola a Városi Diákgálát első ízben rendezte meg azzal a céllal, hogy a végzős általános iskolai tanulóknak bemutassák, hogy az "alapjában" reál tantárgyakra épülő iskola valójában a kultúrára is nagy hangsúlyt fektet. A szervező iskolának ez akkor még csak egy rendhagyó nyílt napot jelentett, azonban rögtön az első gála után kiderült, hogy nagy érdeklődésre tart számot a rendezvény. Így alakult át pár év alatt egy olyan fórummá, ahol Székesfehérvár diákjai bemutatkozási lehetőséget kaptak. A gála így vált egy központi kulturális eseménnyé, ahol a kultúra és a művészetek minden szeletét bemutatják a résztvevő fiatalok.