-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Pénteken délután avatják fel Weöres Sándor emléktábláját a múzeum Országzászló téri épületének falán
„Harap-utca három alatt megnyílott a kutya-tár, síppal-dobbal megnyitotta Kutyafülű Aladár”- Weöres Sándor születésének 100. évfordulója alkalmából június 7-én 13 órakor domborművet helyeznek el a költőről a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületének falán. Az eseményre minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak!
2013.06.05. 12:07 |
„Harap-utca három alatt megnyílott a kutya-tár, síppal-dobbal megnyitotta Kutyafülű Aladár”- Weöres Sándor születésének 100. évfordulója alkalmából június 7-én 13 órakor domborművet helyeznek el a költőről a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületének falán. Az eseményre minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak!

A pénteki emléktábla avatásról Demeter Zsófia múzeumigazgató, Bakonyi István, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Fejér Megyei Tagozatának elnöke és Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke tartott sajtótájékoztatót.
Demeter Zsófia múzeumigazgató elmondta, hogy Weöres Sándor 1945 és 46 között vezette a fehérvári múzeumot. Az Országzászló téri épület a háború után a Bognár utca 3-as számot viselte, és a kőtárat Weöres igazgatósága alatt Radnóti Aladár nyitotta meg, amelynek alapján a költő megírta a Kutyatár című versét. Ez a fajta játékosság a Nagy Benedek által készített emléktáblán is megjelenik.
Bakonyi István, a Magyar Irodalomtörténeti Társaság Fejér Megyei Tagozatának elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy az ünnepélyes avatás után a Csók István Képtárban centenáriumi Weöres Sándor-emlékülést tartanak, ahol az érdeklődők egy-egy előadás keretében jobban megismerkedhetnek a költő munkásságával és életével.
Földi Zoltán, a Humán Közszolgálati Szakbizottság elnöke Weöres Sándor Hála-áldozat versét idézve hangsúlyozta, hogy a mai generáció hálával gondolhat azokra a nagy emberekre, akik annak idején sokat tettek a városért. A Közgyűlés még áprilisban elfogadta, hogy az Országzászló téri "panteon" októberben Fitz Jenő egykori múzeumigazgató, majd 2014-ben Pesovár Ferenc néprajzkutató emléktáblájával bővüljön.