-
Gyertyaszentelő a Székesegyházban
Február 2-án hétfőn, Urunk bemutatásának ünnepén, Gyertyaszentelő Boldogasszony napján, 16 óra 30-kor közös zsolozsmát, majd 17 órától koncelebrált ünnepi szentmisét tartanak a Székesegyházban. A Megszentelt élet világnapján együtt imádkozhatnak a hívek a szerzetesekkel, szerzetesnővérekkel, a Prohászka Imaszövetség tagjaival és a plébániákon működő közösségek és a lelkiségi mozgalmak képviselőivel.
2026.01.31. -
Emberi sorsok a Don-kanyarban
A 2. magyar hadsereg tragédiájának hátterével, a magyar honvédek történetének máig ható üzenetével ismerkedhettek meg a fiatalok pénteken a Vármegyeházán, ahol Illésfalvi Péter történész tartott szemléletes előadást. A fiatalokat Vargha Tamás honvédelmi miniszterhelyettes, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és dr. Tanárki Gábor főispán köszöntötte
2026.01.30. -
Emberi sorsok a Don-kanyarban
Rendhagyó történelemórát tartottak a Vármegyeházán. A középiskolás diákok a Don-kanyar tragédiájának történelmi hátteréről hallhattak előadást, valamint mini kiállítás keretében tekinthették meg katonai egyenruhákat és felszereléseket.
2026.01.30. -
Mezőföld tánchagyományai
Béresek nyomában címmel a Mezőföld hagyományait idézték meg a Táncházban. A koreográfiákat Majoros Róbert és Majorosné Szabó Veronika jegyzi.
2026.01.30.
Péntek Imre legújabb köteteit mutatják be kedden a Királykút Emlékházban
Két új kötete jelent meg 2020-ban a József Attila-díjas Péntek Imre költő újságírónak: a Csipetnyi ég és a Megviselt papírmúzeum című könyveket a Királykút Emlékházban mutatják be szeptember 1-jén, kedden 18 órától.
Péntek Imre a legendás Kilencek költőcsoport tagja, 1990-től az Árgus című folyóirat, 2003-2016 között a Pannon Tükör főszerkesztője. Az utóbbi években képzőművészettel is foglalkozik. A Magyar Naplónál megjelent Csipetnyi ég a 2015 óta írt, mesés-szürreális motívumokban gazdag költeményeit tartalmazza, míg a veszprémi Művészetek Háza által kiadott Megviselt papírmúzeum kötetben képzőművészeti írásokat olvashatunk.
Az est házigazdája Bakonyi István irodalomtörténész lesz, közreműködik Cserta Gábor. A program előtt, 16.30 órától a szerző a Fő utcai Vajda János Könyvesboltban dedikál.