Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú, szombattól harmadfokúra emelik a hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos meghosszabbította péntek éjfélig a másodfokú hőségriasztást. Június 27-től szombattól június 30-án, kedd éjfélig harmadfokú hőségriasztást lép életbe. Székesfehérváron működnek az ivókutak, emellett klimatizált helyiségek is várják a fehérváriakat a hőségben.
2026.06.23. 17:28 |
Péntek éjfélig meghosszabbították a másodfokú, szombattól harmadfokúra emelik a hőségriasztást

A város polgármestere mindenkit arra kér, hogy figyeljünk egymásra, kiemelten a környezetünkben élő idős emberekre, valamint vigyázzunk a háziállatainkra is.

„Tájékoztatom Székesfehérvár Megyei Jogú Város lakosságát, hogy az Országos Tisztifőorvos a június 20-án (szombat) 00.00 órától elrendelt másodfokú hőségriasztást 2026. június 26. (péntek) 24.00 óráig meghosszabbította, továbbá 2026. június 27. (szombat) 00.00 órától 2026. június 30. (kedd) 24.00 óráig harmadfokú hőségriasztást rendelt el.

A hőhullám élettani hatásai: a hő stresszt, napszúrást és hőgutát okoz. Kérem a lakosságot, különösen a betegeket, a 0-14 éves korú gyermekeket és az idősebb korosztályt, hogy kerüljék a szabadban tartózkodást és dolgozást, illetve tartózkodjanak minél többet árnyékban vagy hűvös/klimatizált helyiségben a további információig.

A hőhullám hatásainak csökkentése érdekében az alábbi intézkedéseket tettük: egészségvédelmi ajánlások közzététele, villamos áramszolgáltatás és ivóvízellátás zavartalanságának biztosítása, közkutak működésének biztosítása Székesfehérvár területén.

A Székesfehérvár területén lévő közkutak elérhetőségei a ITT találhatóak!

Reggel hét órától az esti órákig a tűzcsapokra ivásra alkalmas szerkezetek felszerelése:

- Béke tér, Vasútállomás (autóbuszkijáratnál)

- Prohászka O. utca - Kaszap I. utca sarok

- Petőfi S. utca - Kossuth L. utca sarok

- Várkörút - Watthay utca sarok (Brunszvik óvodánál)

- Piac tér - Liszt F. utca sarok

A bárki által igénybe vehető klimatizált, illetőleg hűvös helyiségek:

- Alba Plaza (minden nap nyitva tartási időben, hétfő-kedd-szerda-csütörtök: 08.00-21.30, péntek-szombat 8.00-23.00, vasárnap 8.00-21.30)

- Autóbusz Pályaudvar váróterem,

- Fehér Palota (minden nap nyitva tartási időben, 6.00-22.00)

Felhívom a munkáltatókat, hogy a munkavállalók hőterhelésének csökkentése érdekében a szükséges intézkedéseket haladéktalanul tegyék meg. Kérem, hogy az elrendelt intézkedéseken túl az ajánlásokat feltétlenül tartsák be egészségük védelme érdekében!

A várható változásokról a város honlapján keresztül haladéktalanul tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot! 

dr. Cser-Palkovics András polgármester”