-
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Igazán nők!
Csütörtök este megérkezett Székesfehérvárra az egyik legkülönlegesebb nyárindító koncert. A Bartók Béla téren újra színpadra állt az Igazán Nők! – az a produkció, amely a budapesti sikerek után végre hazatért, hogy a fehérvári közönséggel együtt indítsa a nyarat.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Pálfy István képeiből nyílik kiállítás az A.M.D. műtermében
Június hetedikén, délután öt órakor nyílik Pálfy István nívódíjas festőművész kiállítása Székesfehérváron, az A.M.D. műtermében, az Oskola utca 3-as szám alatt. A "Putyu" művésznéven is ismert festő, grafikus a magyar szürrealizmus markáns képviselője. Az újonnan nyúló kiállítását Gyömrei Anna művészettörténész nyitja meg, az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2012.06.04. 11:10 |
Június hetedikén, délután öt órakor nyílik Pálfy István nívódíjas festőművész kiállítása Székesfehérváron, az A.M.D. műtermében, az Oskola utca 3-as szám alatt. A "Putyu" művésznéven is ismert festő, grafikus a magyar szürrealizmus markáns képviselője. Az újonnan nyúló kiállítását Gyömrei Anna művészettörténész nyitja meg, az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várnak.

1951. május 14.-én született Ungváron. festő és grafikus. Már kilenc éves korában szerepeltek rajzai külföldi tárlatokon (Tokió, Toronto). Művészeti tanulmányait az ungvári Iparművészeti Szakközépiskolában végezte 1966-70 között, ahol mesterei Bakonyi Zoltán, Duncsák Attila és Petky Sándor voltak. Katonai szolgálata után belsőépítészként, tanárként, építészmérnökként dolgozott. Kárpátaljai és magyarországi lapokban szerepel grafikáival (Kárpáti Igaz Szó, Hatodik Síp, Tárogató, Ludas Matyi, Pesti Riport, Partium, Kelet-Magyarország, Új Kelet, Szabadhajdú). 1991-től vesz részt különböző művésztelepek munkájában. 1990-től 1994-ig, a Kárpátalján tevékenykedő Magyar Képző- és Iparművészek Révész Imre Társaságának választott titkára volt. 1993-tól a Magyar Képző- és Iparművészek Társaságának tagja. Ezután települt Magyarországra. 1996-98 között megszervezte a 1-3. Nemzetközi Művésztábort Tiszadobon az Andrássy kastélyban.
A kárpátaljai "posztmodern szürrealizmus" képviselője. Gondolatainak megfogalmazásához a groteszk stílust használja. A szülőföldjén és a hazájában tapasztalt nehézségeket igyekszik humorosan kifejezni. Grafikái a tér és az idő tagolásának kérdéseit mutatják be, a szellemvilág és a valóság találkozási pontján (Az utolsó oldalhoz érve, 1993). Mitológiai figuráin a harsány színek dominálnak. Festői témái közé sokszor hangszerek bemutatását is beemeli. Alkotásainak jelentős részét a cirkusz, a színház sejtelmes világa ihlette. Kondor Béla grafikái, Csontváry és Dali festményei, Ady Endre versei alakították művészeti világnézetét.
Ungvári, valamint külföldi tárlatai: Budapest, Mezőkövesd, Marcali, Mátészalka, Pécs, Szigetvár, Pécsvárad, Keszthely, Szentendre, Nyíregyháza, Sopron, Vásárosnamény, Balatonlelle, Nagycenk, Hajdúböszörmény, Szigetszentmiklós, Tokaj, Bicske, Hága, Koppenhága, Bécs, Gemona, Berlin, Altshausen stb.). Fontosabb egyéni kiállításai: 1993: Pécsvárad; Városi Zeneiskola, Szigetvár; 1994: Városi Műv. Központ, Vásárosnamény; Nyíregyháza; 1995: Bernáth Aurél Emlékmúzeum, Marcali; Tasi Galéria, Szentendre; K. Múzeum, Balatonlelle; 1997: Horváth és Lukács Galéria, Nagycenk; 1998: Karda Galéria; 2000: Városi Művelődési Központ, Bicske; 2001: Gulácsy Galéria, Szeged; Derkovits Terem.
|
1951. május 14.-én született Ungváron. festő és grafikus. Már kilenc éves korában szerepeltek rajzai külföldi tárlatokon (Tokió, Toronto). Művészeti tanulmányait az ungvári Iparművészeti Szakközépiskolában végezte 1966-70 között, ahol mesterei Bakonyi Zoltán, Duncsák Attila és Petky Sándor voltak. Katonai szolgálata után belsőépítészként, tanárként, építészmérnökként dolgozott.