-
Vigyázat csalók!
Az utóbbi időszak tapasztalatai alapján a csalók továbbra is próbálkoznak, itt Fejérben is, ezért különösen fontos a tudatos és körültekintő internetes vásárlás és befeketetés, hogy az ünnepi forgatagban senki ne váljon áldozattá.
2025.12.02. -
Illegális autóbontók
Vádat emelt a Székesfehérvári Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik engedély nélkül bontottak autókat és egyikük tárolta az alkatrészeket ingatlanán. Állampolgári bejelentés alapján a rendőrök a helyszínen leplezték le őket.
2025.12.01. -
Adventi Bűnmegelőzési Pont
A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési szakemberei az adventi időszakban személyes tanácsadás keretein belül várják a lakosokat Székesfehérvár belvárosába, hogy ezzel hívják fel a figyelmet az év végi ünnepekkel kapcsolatos veszélyekre és az áldozattá válás elkerülésének lehetőségeire.
2025.11.28. -
Tanácsok a tűzoltóktól adventre
Vasárnap megkezdődik az adventi időszak, meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún. Egyre több helyen felkerülnek a karácsonyi fények is, sőt, sokan már november végén, december elején karácsonyfát állítanak. Annak érdekében, hogy az adventi ünnepkör ne végződjön tragédiával, előzzük meg az ilyenkor jellemző lakástüzeket.
2025.11.26.
Orvhalászokat értek tetten a Vidámparki-tavon
Hétfőn este fél tíz tájban egy fiatalember hívta fel a portyázó halőrök figyelmét arra, hogy valaki hálót helyezett ki a Vidámparki-tóba. Figyelőszolgálatot szerveztek meg a halőrök a szolgálatban lévő járőrök közreműködésével annak kiderítésére ki helyezte el a tóban a hálókat. Az orvhalászokat elfogták, majd szabálysértési őrizetbe vételükről döntöttek.
2012.04.25. 14:23 |
Hétfőn este fél tíz tájban egy fiatalember hívta fel a portyázó halőrök figyelmét arra, hogy valaki hálót helyezett ki a Vidámparki-tóba. A halőrök körbejárták a tavat, de a bejelentő által említett hálón, illetve tükörhálón kívül többet nem találtak. Figyelőszolgálatot szerveztek meg a halőrök a szolgálatban lévő járőrök közreműködésével annak kiderítésére ki helyezte el a tóban a hálókat.Hajnali fél három körül egy kerékpáros és egy gyalogos férfi érkezett, hátukon táskával. Amint a kétszer ötven méter hálót kezdték kiemelni megjelentek a közelben figyelő halőrök. Értesítésükre a járőrök is több irányból indultak. Az orvhalászok közül az egyik menekülőre fogta, de a halőrök elkapták és mindkettejüket visszatartották a rendőrök odaérkezéséig.
A hálókban összesen 23 ponty, valamint amúr és süllő volt. A halak közül kettő elpusztult, a többit miután megszámolták és darabszámukat rögzítették, visszaengedték a tóba. Az elsődleges becslés szerint a két férfi által ellopni akart halak értéke 45 ezer forint körül van. Az orvhalászokat előállították a Székesfehérvári Rendőrkapitányságra, ahol kihallgatásukat követően szabálysértési őrizetbe vételükről döntött hatóság.