-
Ma van a kommunizmus áldozatainak emléknapja
Az Országgyűlés 2000. június 13-án elfogadott határozata minden év február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává nyilvánította. Ezzel Közép- és Kelet-Európában elsőként Magyarország döntött úgy, hogy legyen emléknapja a kommunizmus áldozatainak, akikről először 2001. február 25-én emlékeztek meg az Országgyűlésben és az ország középiskoláiban; azóta minden évben tartanak emlékünnepségeket.
2026.02.25. -
Próbaterhelés a velencei hídon
Csütörtökön zajlott az új Velencei gyalogos- és kerékpáros híd próbaterhelése, melyet a BME Hidak és Szerkezetek Tanszékének szakemberei, mérnökei végeztek el a kivitelező céggel közösen. A helyszíni mérési eredmények alapján a próbaterhelés sikeres volt - tájékoztatott a Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.
2026.02.21. -
Választási előkészületek
Folyamatosan zajlik az április 12-i országgyűlési választások előkészítése Székesfehérváron. A választási értesítőt a Nemzeti Választási Iroda február 20-ig, e hét péntekig küldi meg a szavazásra jogosult állampolgároknak.
2026.02.16. -
Február 15-ig lehet jelentkezni!
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve felsőoktatási szakképzésekre a felvi.hu oldalon elérhető E-felvételiben.
2026.02.10.
Országos Vadásznap és Nemzetközi Vadgasztronómiai Fesztivál
A rendezvény 2019-ben is a természet, a vadászati kultúra és a vadgasztronómia szerelmeseinek nemzetközi találkozója lesz. A vadászias hangulatot agarászok, erdélyi kopósok, íjászok, solymászok, valamint a trófeakiállítás és az öt kontinens vadjait bemutató preparátum-kiállítás teremtik meg. A rendezvényre látogatóknak lehetőségük lesz megkóstolni a vadételfőző versenyen induló főzőcsapatok bográcsában rotyogó vadpörköltek, raguk, tokányok, sültek mellett a nagy népszerűségnek örvendő vadburgert, szarvaskolbászt, vagy az óriásbográcsban készülő vörösboros erdei gombás szarvaspörköltet – csak néhányat említve a sok finomság közül.
A változatos felnőtt, gyermek- és családi programok, könnyűzenei koncertek, néptáncbemutatók, vásári produkciók, játékos programelemek, erdei iskolai foglalkozások, a gasztronómiai és Megyekorzóval színesített kézműves vásár tartalmas kikapcsolódást nyújtanak az őszi fesztiválszezon kezdetén.
A fesztivál kiemelt fellépői az Alba Regia Táncegyüttes, Danics Dóra és a Cimbaliband illetve a Magashegyi Underground. A STIHL Országos Fakitermelő Verseny döntőjén pedig ismét felbőgnek a motorosfűrészek is!