-
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 28-án 20:00-ig!
2026.06.27. -
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26.
Országos összefogás a Nemzeti Emlékhelyért
Augusztus 23-án megkezdődött és rá két hétre már be is fejeződött a fehérvári nemzeti emlékhely fölé emelt védőtető lebontása. Egy mondatban összefoglalva ez volt a fő téma a KÖH elnökének és Székesfehérvár polgármesterének rövid egyeztetésén. „A bontást követően a területen rendezési munkák folynak: jelenleg a középkori királyi koronázó és temetkezőhely kőemlékeinek több évre szóló konzerválását, téliesítését, a romterület parkosítását végzik, amit mindnyájan figyelemmel kísérhetünk” – tájékoztatott a fehérvári Nemzeti Emlékhellyel kapcsolatban az elmúlt hetek történéseiről Warvasovszky Tihamér polgármester.
„Remélem - és több városlakóval beszélgetve a témáról tudom is -, hogy mindezek az eddig elért eredmények a székesfehérváriak megelégedésére szolgálnak” – hangsúlyozta a polgármester. „Az 1997-es - mára már nyilván megkérdőjelezett – a romkert lefedését ebben a formában elhatározó döntés óta nem kevés munkánkba került, hogy végül a kialakított országos összefogásnak köszönhetően eljutottunk addig a pontig, ami a tető konkrét elbontásához és egy reális koncepció kialakításának megkezdéséhez vezetett. Ennek első lépései a már említett jelenlegi munkálatok” – mondta Warvasovszky Tihamér.
„Örülök annak, hogy már most más a kép, hiszen végre a barokk belvárosba illő és egy nemzeti emlékhelyhez méltó látvány fogadja az idelátogatókat és a székesfehérváriakat” – fogalmazott dr. Varga Kálmán a védtető lebontását elrendelő Kulturális Örökségvédelmi Hivatal elnöke. A műemlékek védelméért felelős hatóság első embere hozzátette: „a munkálatok folytatásáról szóló koncepció feladatokra lebontott, aktualizált változatát az elmúlt hetek kormányzati változásai és a pontos költségvetési keretek világossá válása után készíti el a Hivatal. De úgy érzem, a rövid távon legfontosabb feladatokat már elvégeztük: hiszen a városképet rontó és funkcióját nem ellátó védtetőt a városlakók, az önkormányzat és a Nemzeti Emlékhely Kuratóriumának egyetértésével lebontottuk, a romok, kőemlékek védelmét pedig - tető nélkül is! - több évre megoldottuk.”