-
Harmonia Albensis 2026.
Van valami egészen különleges abban, amikor a nyári esték csendjét évszázadokon átívelő dallamok töltik meg. A Harmonia Albensis 2026 idén is erre a különleges találkozásra hívja a közönséget: a zene, a történelem és a spiritualitás találkozik Székesfehérvár ikonikus templomaiban.
2026.06.28. -
Zárva lesznek a kiállítóhelyek
Az extrém kánikula miatt június 27-e, szombattól június 30-a, keddig a Szent István Király Múzeum minden kiállítóhelye zárva tart. Az első nyitási nap július 1-je, szerda. A TOTUS TUUS kiállításra június 30-ra, keddre meghirdetett garantált tárlatvezetés is elmarad. A SZIKM kéri a múzeumlátogatók megértését.
2026.06.26. -
Virágálom és más...
Zsólyom Zsuzsa festőművész képeiből nyílt kiállítás a Krajczáros Art Galleryben. Az alkotó munkáit a természet, a Bükk és a színek varázsa inspirálták.
2026.06.26. -
Igazán nők!
A Bartók Béla tér adott otthont az Igazán Nők koncertnek. Az estén Fehér Adrienn, Jónás Andrea, és vendégeik Füredi Nikolett és Tunyogi Bernadett lépett fel, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kíséretében.
2026.06.26.
Öntik már Aba Novák Vilmos egészalakos szobrát
December eleji ülésén fogadta el a város képviselő- testülete Aba Novák Vilmos szobrának megvalósítását, melyre Pogány Gábor Benő szobrászművészt kérték fel. A művész tervét pályázat útján választották ki megvalósításra. Aba Novák Vilmos emlékének adózik a város a szoborral, melyet a Bartók Béla térre, a Városháza udvarára vagy a Nemzeti Emlékhely mellé állítanak majd fel. Az egészalakos szobrot huszonöt darabból öntötték ki, majd a következő hetekben összeállítják és cizellálják.
2015.01.28. 16:19 |
December eleji ülésén fogadta el a város képviselőtestülete Aba Novák Vilmos szobrának megvalósítását, melyre Pogány Gábor Benő szobrászművészt kérték fel. A művész tervét pályázat útján választották ki megvalósításra. Aba Novák Vilmos emlékének adózik a város a szoborral, melyet a Bartók Béla térre, a Városháza udvarára vagy a Nemzeti Emlékhely mellé állítanak majd fel.

Baráth Fábián szobrász és Pogány Gábor Benő szobrászművész kollégáival és tanítványaival bronzöntés közben Szolnokon 2015. január 27-én. (MTI Fotó: Mészáros János)
Pogány Gábor Benő szobrászművész alkotását, Aba-Novák Vilmos festőt, grafikust ábrázoló egészalakos szobrot huszonöt darabból öntik ki, majd a következő hetekben összeállítják és cizellálják.

Pogány Gábor Benő szobrászművész Aba-Novák Vilmos festő, grafikus egészalakos bronzszobrának 1:5-ös arányú bronz modelljével.