-
Áldozócsütörtöki szentségimádás
Május 14-én, a régi „Áldozócsütörtök” napján 17 és 19 óra között a Székesfehérvári Egyházmegye minden templomában szentségimádást tartanak az egyházmegye lelki megújulásáért, papi és szerzetesi hivatásokért, a családokért és a világ békéjéért.
2026.04.27. -
„Élünk, dolgozunk, s őrizzük a hagyományokat” - bemutató a Vörösmarty Színházban
Bemutatta a Vörösmarty Színház Székely Csaba Bányavirág című tragikomédiáját a Kozák András Stúdióban. Az előadást Botos Bálint állította színpadra, aki rendezésében a szereplők zárt élethelyzetét helyezte fókuszba, amelyben egy haldokló jelenléte határozza meg a viszonyokat.
2026.04.26. -
"Angyaltollat keresni mentem"
Nagy László, egykori kiváló író születésének 100. évfordulójára emlékeztek a tavalyi évben a Csoóri Sándor Társaságnál. Az ő kezdeményezésükre rendeztek filmvetítést a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.
2026.04.24. -
Schumann Salon
A horvát-magyar kapcsolat ápolása volt a célja annak a Schumann Salon elnevezésű irodalmi estnek, amelyet a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban szerveztek meg. A program során a zenei produkciók mellett verseket és prózákat is hallhatott a közönség.
2026.04.24.
Ónódi Károly és alkotótársainak kiállítása nyílt meg a Hiemer-házban
Ónódi Károly és alkotótársainak munkáiból nyílt kiállítás a Hiemer-házban. A házasságkötő terem előterében található galériában a Tűzfal-projekt grafikai terveit is megismerhette és véleményezhette a közönség. Ezek közül kerül majd ki az az alkotás, amelyet a Várkörút egyik tűzfalára festenek majd fel az alkotók.
2013.05.17. 17:09 |
Ónódi Károly és alkotótársainak munkáiból nyílt kiállítás a Hiemer-házban. A házasságkötő terem előterében található galériában a Tűzfal-projekt grafikai terveit is megismerhette és véleményezhette a közönség. Ezek közül kerül majd ki az az alkotás, amelyet a Várkörút egyik tűzfalára festenek majd fel az alkotók.
KÉPGALÉRIA a kiállítás megnyitójáról
KÉPGALÉRIA a kiállítás megnyitójáról

A tárlaton Ónódi Károly Balázs és Szekeres Karrus Imre festményeit és Pék Eszter Anna grafikáit láthatja a közönség.
A kiállítást Cser-Palkovics András polgármester ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. Elmondta, szimpatikus volt számára a művészek felajánlása, hogy szeretnének ők is hozzájárulni alkotóművészetükkel a Szent István Emlékév megünnepléséhez. Megszületett a Tűzfal-projekt ötlete, hogy készüljön műalkotás a Várkörút egyik tűzfalára. Az ötletből tervek születtek, a polgármester pedig arra kérte a kiállítás látogatóit, hogy alkossanak véleményt arról, melyik tervet találják méltónak a megvalósításra. Székesfehérvár polgármestere a kiállítás kapcsán kiemelte, hogy nemcsak múltja, hanem jelene is van a kultúrának és művészetnek Székesfehérváron.


Ha minden igaz, akkor ilyen vagy hasonló lesz a Várkörút legnagyobb tűzfala, melyet Ónódi Károly és alkotótársai tennének szebbé.
Ónódi Károly, a sokáig külföldön élő és alkotó képzőművész nemrég visszatért Székesfehérvárra, Oskola utcai galériájában gyerkek és fiatalok sokasága tekinthet bele a festészet folyamatába. Szekeres Imre külföldi tartózkodásai alkalmával Párizsban, Malagában, Londonban fejlesztette tudását, ahol a modern művészet minden válfaját alkalma volt kipróbálni. Művei nagy része magántulajdonban van.