-
Átadták a Pro Theatro-díjat
Szombat este Gogol: Az ellenőr, avagy a revizor premierje előtt adták át Székesfehérvár Önkormányzatának elismerését, a „Pro Theatro Civitatis Albae Regalis” díjat, melyet idén Ladányi Júliának, a Vörösmarty Színház színművészének és a 2021-ben alapított, a város kulturális életében egyre nagyobb szerepet betöltő Örökség Csoportnak ítéltek oda.
2025.12.20. -
Éljük meg a szeretetet!
Szombat késő délután a Székesfehérvári Szent Imre Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda gyermekeinek szívet melengető műsora után Spányi Antal megyés püspök meggyújtotta a szeretet gyertyáját az adventi koszorún. Az ünnepi adventi gyertyagyújtás közös imádsággal és énekléssel zárult.
2025.12.20. -
Népek karácsonya
Évzáró rendezvényét tartotta a Vörösmarty Társaság csütörtökön délután. A népek karácsonya címet viselő programra, a társaság kórusa készült ünnepi műsorral.
2025.12.19. -
Comenius koncert
A Comenius Kórus Bakonyi István moderálásával, a Szent Imre Templomban köszöntötte karácsonyt. Az bensőséges hangulatú esten a kórus irodalom gyöngyszemeinek dallamai csendültek fel.
2025.12.19.
Októberi estek a Fehérvári Kézművesek Egyesületénél
A Kézművesek Háza „Októberi estek” című programjai újra várják azokat az alkotással kacérkodó érdeklődőket, akik bővebb betekintést szeretnének nyerni valamely mesterség rejtelmeibe.
A Rác utcai Kézművesek Házában az ősz folyamán az alábbi szakkörök működnek és indulnak: bútorfestő, vászonszövő, gobelinszövő, gyapjúfonás és -szövés, textiles és az érdeklődés függvényében intarzia készítő szakkör.
2013.10.02. 09:30 |
A 2013. évi Szent István Emlékév ünnepi programjai a Fehérvári Kézművesek Egyesületénél sem fejeződtek be a nyár végeztével. A szervezet az év minden hónapján készül egy-egy, az emlékévhez kapcsolódó eseménnyel az évi programok szokott folyamához kötődően, azt kibővítve. Október hónapban bővebben megismerkedhetnek az érdeklődők számos kézműves szakma rejtelmeivel.

A már hagyományossá vált – a kézműves szakmákba mélyebb betekintést lehetővé tévő - kedd és péntek délutáni foglalkozásokat Somogyi Győző Kossuth-díjas festő és képzőművész előadásával nyitják meg október 4-én, 17.00 órakor a Rác utcai Kézművesek Házában. Somogyi Győző a fehérváriak számára ismert alkotó, ő álmodta meg többek között a Koronázási Ünnepi Játékokon látott óriásbábokat. Pénteken az alkotó munkáról, a szereplők szín- forma- és mintavilágáról, ezek jelentéseiről és történelmi vonatkozásairól számol be a hallgatóknak.
A Kézművesek Háza „Októberi estek” című programjai újra várják azokat az alkotással kacérkodó érdeklődőket, akik bővebb betekintést szeretnének nyerni valamely mesterség rejtelmeibe. A foglalkozásokon az egyesület egy-egy szakmacsoportjának képviselői bemutatják a különböző technikákat, melyeket az átlagosnál alaposabban lehet kipróbálni. A szabadidő jóérzésű eltöltésén túl ezek az alkalmak lendületet adhatnak az alkotókedv felélesztésére. Az érdeklődők később a szakkörökben, nyári szaktáborokban fejleszthetik, tökéletesíthetik tudásukat.
A Fehérvári Kézművesek Egyesületének célja, hogy a népi kézművességen alapuló alkotótevékenységre ösztönözzék az embereket, akik később akár maguk is mesterekké válhatnak, és erősíthetik azt a kis csapatot, amely a hagyományos szakmák fennmaradásáért, megőrzéséért munkálkodik Székesfehérváron. Ennek egyik biztató példája a most 18 éves Vódli Zoltán bőrműves, ostorkészítő, egyesületi tag, aki szorgalmának, tehetségének és elkötelezettségének eredményeképpen 2013-ban Prima Primissima Junior díjat nyert.
A Rác utcai Kézművesek Házában az ősz folyamán az alábbi szakkörök működnek és indulnak:
bútorfestő, vászonszövő, gobelinszövő, gyapjúfonás és -szövés, textiles és az érdeklődés függvényében intarzia készítő szakkör.